Yeni Subaru WRX STI, turbolu BRZ motoru kullanabilir

Yeni nesil WRX ve STI hakkında her gün yeni iddialar duymaya başladık. Bugün gelen söylentilerde ise modellerin FA24 motor ailesinden seçenekler kullanacağı öne sürülüyor. Hatta bu iddialar Japonya’dan, Goo-Net.com’dan geliyor.

Meslektaşlarımızın paylaştığı söylentilere göre WRX, yaklaşık 300 bg güce sahip olacak. Bu da modelin en az 40 bg güç kazanacağı ve eskisinden çok daha güçlü olacağı anlamına geliyor.

Konu WRX STI olduğunda ise işin rengi değişiyor. İddialara göre model, FA24’ün modifiyeli bir versiyonunu kullanacak. Hatta modelin bu motordan en az 350 bg güç üretebilmesi bekleniyor.

Tabii ki dereyi görmeden paçayı sıvamamak gerek çünkü bir süredir STI’ın güç seçenekleri hakkında çok fazla şey duyuyoruz. Şimdiye dek 400, 450 bg güç gibi dudak uçuklatan rakamları bile sizlerle paylaşmıştık. Fakat bu iddiaların çok daha tutarlı olduğunu söylemek gerek.

Bunun sebebi ise FA24 motor ailesinin Subaru aleminde sık sık karşımıza çıkan bir güç ünitesi olması. Ascent, Legacy XT ve Outback XT gibi modellerde turbolu versiyonları bulunan bu motor, STI’ın içerisinde de kendisine yer bulabilir.

İddiaların doğruluğunu ise ancak WRX STI resmen tanıtıldığında öğrenebileceğiz. Standart WRX’in teaser kampanyası şimdiden başlamış durumda. Fakat STI versiyonunun gelmesi 2022 yazını bulacak.

Bir cevap yazın

Contact Us