Yeni Subaru Forester Wilderness’ın fotoğrafları sızdırıldı

Subaru, üç yeni modelini ortaya çıkardı; yeni WRX, Solterra ve Forester Wilderness.

WRX’in geçen ayki New York Otomobil Fuarı’nın iptaline kadar piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Bu arada Solterra, bir gecede yayınlanan teaserlarıyla sorunsuz bir şekilde çalışmalarının decam ettiğini göstermişti. Ama Forester Wilderness hakkında pek bir fikrimiz yoktu.

Zaten alay konusu olan Wilderness’in ilk görüntüleri, Subaru Canada’nın web sitesine bir gecede sızdırıldı. Çekimler o zaman silindi, ancak dünyanın görmesi için çoktan kaydedilmişti.

Forester Wilderness, Subaru’nun Wilderness serisi modellerinin ikincisi olup, standart modellerden biraz daha maceracı ve sağlam olacak şekilde tasarlanmıştır.

Görüntüler, çepeçevre ekstra siyah kaplama, daha ciddi görünümlü bir ön tampon plakası, her türlü zemine uygun kauçukla kaplanmış yeni 17 inç jantlar ve patikalarda sürücünün gözlerindeki parlamayı azaltmak için kaputta mat siyah bir çıkartma gösteriyor.

Yeni Forester, daha yetenekli kauçuğun yanı sıra daha uzun bir sürüş yüksekliğine ve yeni bir CVT’ye sahip. Raporlara göre, CVT’ye düşük devirlerde güce yardımcı olmak için daha düşük bir dişli oranıyla önemli bir revizyon verildi.

Yeni bir ağır hizmet tipi transfer kutusu ve ince ayarlı bir arka diferansiyel de bulunuyor. Daha fazla gövde altı koruması eklendiğinden ve tavan raylarının yük kapasitesi artırıldığından daha güçlü.

Kaputun altında, 135kW ve 235Nm’de değişmeyen güç ve tork ile isim plakasının tanıdık 2.5 litrelik dört silindirli benzini bulunur. Kabin, burada ve orada eklenen bazı Wilderness markaları dışında neredeyse değişmedi.

Forester Wilderness’ın aşağıda sunulup sunulmayacağı bilinmiyor, ancak modelin Kuzey Amerika’nın ötesinde sunulmama ihtimalinden şüpheleniliyor. Tam lansmanının 3 Eylül’de yapılması planlanıyor.

Bir cevap yazın

Contact Us