Yeni Skoda Slavia 2022

Skoda’nın önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak Yeni Skoda Slavia 2022 modelinin prototipi ilk izlenimlere göre çok şey vaat ediyor. Yeni Skoda Slavia 2022’nin ilginç tasarımı, motor gücü performansı ve sürüş kalitesi incelemesi.

Skoda’nın daha büyük ve daha sağlam Hindistan yapımı Slavia’sı, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürüldüğünde Honda City ve Hyundai Verna‘yı geride bırakabilecek mi?

Slavia, Honda City kadar uzun olmasa da, birinci nesil Octavia’dan bile daha büyük. Bununla birlikte, sınıfının en geniş otomobili olacak ve en uzun aks mesafesine sahip olacak, bu nedenle içeride bolca alan ve konfor bekleyebilirsiniz. Skoda; bunun ona Honda City, Hyundai Verna ve Maruti Suzuki Ciaz gibi köklü rekabeti üstlenme yeteneği vereceğini söylüyor. Büyük ölçüde daha büyük boyuta uygun olarak, Skoda ayrıca tamamen yeni bir isimle yola çıkmaya karar verdi; Slavia.

Yeni Skoda Slavia 2022

Yeni Skoda Slavia 2022 İlginç Tasarımı:

Skoda kamuflajlı bir arabanın taslağını yayınladığında Slavia’nın nasıl görüneceğine dair ilk fotoğrafları edindik. Bundan net olarak anlaşılan, Slavia’nın Skoda’nın yeni ve daha geniş sıva altı ızgarasını ve üçgen farlarını taşıdığı.

İlginç bir şekilde, burada gördüğünüz turuncu kamuflaj, Hintli sanatçı Shreyas Karambelkar tarafından yapılmış ve 200‘den fazla başvuru arasından seçilmiştir. Detaylar ambargo altında olduğu için, görünüş hakkında size daha fazla bilgi veremiyoruz. Size söyleyebileceğimiz şey, turuncu kamuflajın altında Volkswagen Grubu’nun MQB A0-IN platformunun oturduğudur.

Yeni Skoda Slavia 2022 Güç, Performans ve Sürüş:

Otomobilin içi kamufle edilmişken, kabine girdiğinizde ilk fark ettiğiniz şey çoklu modlara sahip dijital bir gösterge paneline sahip olması. Slavia’nın motoru, Skoda Kushaq‘takilerle aynı motor ve dişli kutuları setidir. Bu, Slavia’yı sınıfındaki en güçlü otomobil yapıyor. 1.5 TSI veya direkt enjeksiyonlu turboşarjlı motor, 150 beygirlik bir güç sağlayarak rakiplerinin önüne geçiyor. Bununla birlikte, altı vitesli manueldeki dişliler, yakıt verimliliğine ve emisyonlara yardımcı olmak için Kushaq ve Honda City’den önemli ölçüde daha uzundur. Üçüncü vites sizi hız göstergesinde belirtilen 159 km/s’ye kadar götürür. 

Performansının yanı sıra sürüş kalitesi de Slavia’nın rekabeti alt üst ettiği bir diğer alan. Slavia’daki süspansiyon diğer rakiplerine göre daha esnek ve emicidir. Kötü yollarda rakiplerinin hepsinden daha rahat bir sürüş sağlayacak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us