Skoda Enyaq 80x Sportline incelemesi

Yeni Skoda Enyaq 80x Sportline, Skoda’nın elektrikli SUV serisinin bugüne kadarki en sportif modeli, aynı zamanda en iyisi mi?

Enyaq başarılı bir EV ve kesinlikle VW Group’un MEB platformunda şimdiye kadar denediğimiz en iyi otomobillerden biri. Bu 80x SportLine modeline dört tekerlekten çekiş ve daha fazla güç ekler. Ancak alandan ödün vermeden biraz ekstra hız isteyenler için cazip bir seçenek.

Bir marka olarak Skoda, adını değer ve pratiklik üzerine koydu. Ancak Çek üretici hala bu güçlü yönlerden ticaret yapsa da, son birkaç on yılda iyi performans otomobilleri için bir ün kazandı. Hala şirketin ilk EV’si Enyaq’ın vRS versiyonunu bekliyoruz, ancak firma gelene kadar boşluğu doldurmak için bu 80x SportLine modelini piyasaya sürdü.

Skoda Enyaq 80x Sportline motor gücü

Enyaq iV 80x’in bazı ciddi referansları var. Aslında şu anda satıştaki en güçlü Skoda modelidir. Diğer Enyaq’larda bulunan arkaya monte edilen elektrik motoru, öndeki bir ünite ile birleştirildi ve toplam 261 bg ve 425Nm tork gücüne sahip.

0-100 km’si yedi saniyeden daha kısa. 2,1 tondan fazla boş ağırlığı olan tam bir aile boyu SUV için oldukça hızlı.

Pil kapasitesi, normal Enyaq 80 modellerinde olduğu gibi kullanılabilir bir 77kWh’dir, ancak çift motorlu konfigürasyon, WLTP sertifikalı 303 mil ile menzili biraz etkiler.

Skoda Enyaq 80x Sportline

Skoda Enyaq 80x Sportline tasarım ve iç donanım

Modlar burada bitmiyor. Bu Skoda Enyaq 80x Sportline, şık görünümlü 20 inç alaşım jantlar üzerinde oturuyor ve sürüş yüksekliği önde 15 mm ve arkada 10 mm alçaltılmış özel bir şasi ayarına sahip. Daha agresif bir ön tampon ve daha kalın yan etekler, araca genel olarak biraz daha kaslı bir görünüm kazandırıyor.

İçeride, Alcantara ve deri kaplı daha sportif koltuklar, karbon fiber süslemeler ve daha sportif bir direksiyon simidi tasarımı var.

Muhtemelen bu noktada fiyattan bahsetmeye değer çünkü bu, daha önce önemli olan 40 bin sterlinlik fiyat bariyerini kıran ve bir sonrakini aşmak için endişe verici bir yol izleyen bir Skoda.

Gerçekten de Skoda Enyaq 80x Sportline liste fiyatı 46.610 Sterlin, ancak birkaç seçenek paketi ve panoramik cam tavan ile donatılmış test arabası toplam 50.370 Sterlin ediyor.

Skoda Enyaq 80x Sportline

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us