Yeni Renegade Jeep’in elektrikli olacağı bildirildi

Jeep’in B segmenti Renegade modelinin altına yerleştirilecek bir model üzerinde çalıştığı bildiriliyor, ancak daha küçük boyutlarının yanı sıra önemli bir değişim de olacak. Renegade’in tamamen elektrikli olması planlanıyor. Detaylar şu anda sınırlı ancak Jeep’in yeni sahipleri Stellantis tarafından sağlanan platformlardan biri üzerine inşa etmek mantıklı olacaktır.

Ancak, büyük olasılıkla Peugeot e-2008 veya yeni Opel / Vauxhall Mokka-e gibi araçlarda kullanılan e-CMP platformu olmayacak. Platform, yaklaşmakta olan bebek arazi aracının boyutundaki bir araç için çok uygun olsa bile, boyutu ne olursa olsun herhangi bir Jeep için ön koşul olan dört tekerlekten çekişi desteklemiyor.

Küçük elektrikli Jeep’i desteklemek için en olası platform Stellantis’in STLA Small mimarisidir, ancak dört yıl daha sürmesi gerekmiyor (2026’da bir ara piyasaya çıkması bekleniyor). Yine de tamamen elektrikli güç aktarma organları düşünülerek yapılıyor. Bir arka motor takma imkanı ve araçlara dört tekerlekten çekiş seçeneği sunması planlanıyor.

Bir cevap yazın

Contact Us