Yeni Porsche 919 Street

Yaklaşık bir yıl önce Porsche, bir süredir gizli tutulan birçok konsepti ortaya çıkararak otomobil tutkunlarını şaşırtmıştı. 911 ve Macan Safari yorumundan elektrikli bir minibüse kadar, ürün yelpazesi şaşırtıcıydı. Ama belki de en ilginç olanı bu: Yeni Porsche 919 Street.

LMP1 yarış otomobilinin yol versiyonu olarak tasarlanan bu elektrikli hiper otomobil, 2017 yılında pist için ayrılmış 919 ile aynı 900 beygir gücü hibrit konfigürasyonundan hayal edildi. Supercar YouTuber Blondie, Porsche’nin eşsiz makineyi sadece bu video için Almanya’dan Dubai’ye göndermesinden sonra onunla biraz zaman geçirme şansı buldu.

Bunun başlı başına bir araba olmadığını unutmayın. Proje rafa kaldırıldığından ve 918 Spyder’ın yerini alacak herhangi bir üretim versiyonu planlanmadığından, bu tam boyutlu bir modeldir.

Porsche’den yeni hiper otomobili 2025’e kadar gelmeyecek, bu çok yazık çünkü Porsche 919 Street, gerçek bir satış başarısına sahip olabilirdi.

Porsche 919 Street

Emisyon düzenlemeleri ve güvenilirlik endişeleri göz önüne alındığında, hibrit güç aktarma organını bir yol otomobiline uyarlamak muhtemelen bir ton iş gerektirecekti. Mercedes-AMG’ye Lewis Hamilton’ın Formula 1 motorunu yerleştirmek için uğraşılan bir sorun kadar büyük ve zorlu bir iş. Açıkçası bir yol otomobili için ideal olmayan LMP1 motorunu ateşlemek 45 dakika sürüyor.

Carrera GT ve 959‘un yapımcılarını beklemeye değeceğinden eminiz. 918 Spyder ile karşılaştırıldığında, daha fazla elektrifikasyon bekliyoruz ve Porsche’nin elektrikli araçları teşvik etme arzusu göz önüne alındığında, içten yanmalı motor tamamen terk edilirse çok şaşırmayız.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us