Yeni Peugeot 3008 ve 5008’de sis farları yok!

Astra Peugeot, Endonezya’da en yeni Sport Utility Vehicles (SUV) 3008 ve 5008’i piyasaya sürdü. Bu Fransız otomobil üreticisinin artık sis lambaları yok.

Önceki modelde her iki modelin de kendi sis lambaları vardı. Bu cihaz, viraj işlevine sahip tamponun üzerinde bulunuyordu. Burada araç gece dönüş yaptığında dönüş yönüne göre sis lambası yanıyordu. Bu ışık huzmesi, sürücünün net bir görüşle dönebilmesi için yolun kenarını aydınlatmaya yardımcı oluyordu.

En yeni Peugeot 3008 ve 5008 SUV’ler için artık tampona gömülü sis lambaları bulamayacağız. Peugeot, yenilenen iki SUV’daki en son LED Projektör teknolojisindeki aydınlatmanın, sisli yollardan geçerken sis lambası aydınlatmasını kapsayabilecek daha güçlü bir ışık yoğunluğuna sahip olduğunu iddia ediyor.

“Artık sis lambası işlevi, yeni Peugeot 3008 ve 5008 SUV’nin sahip olduğu farlara entegre edilmiştir. Mükemmel aydınlatma ile, yağmurlu veya sisli koşullarda sürüş yine de yeterli aydınlatmayı sağlayacaktır.” dedi Peugeot görevlisi Samsudin.

Viraj işlevi için aydınlatma maksimumda tutulur. Bu sefer dönüş sırasında yolun kenarını aydınlatan ek aydınlatma da yeni farın içine yerleştirilmiş. Yeni Peugeot 3008 ve 5008 SUV gece dönüş yaptığında, direksiyonun dönüş yönünü takip ederek otomatik olarak yanan yolun kenarını işaret eden ek ışıklar olacak.

Bir yanıt yazın

Contact Us