Yeni özel üretim Fiat (500)RED İngiltere’ye geliyor

Fiat, İtalya Torino’daki eski Lingotto fabrikasında yeni bir serginin açılışını, uluslararası yardım kuruluşu (RED) ile işbirliği yoluyla oluşturulan en yeni tamamen elektrikli 500 : (500)RED’e dayanan ilk özel baskı modelini sergileyerek kutladı.

Yeni versiyon, dış kısımdan ön panele, paspaslara ve koltuklara kadar uzanan benzersiz boya rengiyle normal 500’lerden en kolay şekilde ayırt edilebilir. Alıcı, serinin geri kalanından bir renk seçse bile, (500)RED ön ve arkada ve ayrıca direksiyon simidinin ortasında logolar almış.

500’e yapılan diğer ince ayarlar arasında, sürücü koltuğunun kırmızı olduğu ancak diğerlerinin siyah olduğu bir kontrast koltuk düzeni yer alıyor. Kırmızı eloksallı alüminyum gaz pedalı da var.

Müşteriler Fiat patronu Olivier Francois’ten onları (RED) topluluğuna davet eden bir e-posta alacak.

Tamamen elektrikli (500)RED, hem hatchback hem de dönüştürülebilir gövde stilleri ve pil kapasitesi seçenekleriyle sunulacak.

(500)RED modelleri bu yılın sonundan itibaren İngiltere’de satışa sunulacak, ancak fiyatlandırma konusunda henüz bir bilgi yok.

(RED) kimdir?

(RED) hayır kurumu 15 yıl önce şirketleri AIDS’e karşı savaşmak amacıyla bir araya getirmek için kuruldu. Örgüt o zamandan beri sadece bu hastalıkla değil, aynı zamanda Covid-19 ile de mücadele etme görevini genişletti. Neredeyse 700 milyon dolar gelir elde etti ve 220 milyondan fazla insana yardım etti ve Fiat önümüzdeki üç yıl içinde 4 milyon dolardan fazla katkıda bulunmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

Contact Us