Yeni Nissan R35 GT-R T-Spec ortaya çıktı

R35 Nissan GT-R’ye Japonya’da spor otomobile çok ihtiyaç duyulan bir güncelleme verildi. Ancak, T-Spec sınırlı üretim modeli yalnızca belirli alıcılara satılacak.

Nissan, R35 GT-R T-Spec’in örtüsünü kaldırdı. Ek olarak, Japon otomobil üreticisi, NISMO T-spec tarafından tasarlanan GT-R Premium Edition T-spec ve GT-R Track Edition’ı sergiledi. Bu sınırlı sayıdaki modellerin her ikisi de bu yıl ekim ayında satışa sunulacak. Sadece 100 adet satılacak ve sadece Japonya’da satılacaklar.

Nissan R35 GT-R, 14 yıl önce şaşırtıcı bir şekilde ilk çıkışını yaptı. İlk nesil GT-R geldiğinden beri sevecen bir şekilde “Godzilla” olarak anılan bu otomobil, Japonya’dan çıkmış en saygın otomobillerden biri oldu. Bununla birlikte, modern otomobil yaşam döngülerinin genellikle yedi yıl civarında olması nedeniyle R35 nesli çok uzun sürdü, R35 GT-R’ye yine MY22 için bir güncelleme verildi.

Ek olarak, T-Spec sınırlı üretim modelleri karbon seramik frenler, karbon fiber arka spoyler, kaputun altında özel bir motor kapağı ve ön ve arkada özel amblemler taşıyor. Nissan ayrıca T-Spec modelleri için Midnight Purple ve Millennium Jade olmak üzere iki yeni gövde rengi ekledi. Bununla birlikte, kaputun altında, yeni GT-R, çift turboşarjlı V6’sını koruyacak. Ancak Nissan henüz teknik detaylarından bahsetmedi.

NISMO T-spec’in Track Edition modeli ayrıca bir karbon fiber tavan ve bagaj kapağı ekler ve altında daha fazla yarış otomobilinden türetilmiş teknolojiler bulunuyor. Premium Edition T-Spec ayrıca diğer değişikliklerin yanı sıra özel iç kaplamalar, dövme alaşım jantlar ve yeniden ayarlanmış bir süspansiyon sunuyor.

Nissan, önümüzdeki birçok pazarda GT-R’nin fişini çekecek. Avustralya’da duyurulan güvenlik düzenlemelerinde yapılan son değişiklik nedeniyle, R35 GT-R önümüzdeki aylarda üretimden kaldırılacak. Nissan’ın kartlarında son bir baskı olması bekleniyor. Ancak ileriye doğru ilerleyen Nissan, elektrikli modeller yapmanın yanı sıra gelecekte SUV ve Sportscar üretme yaklaşımını da değiştirdi. R35 GT-R, kelimenin tam anlamıyla iki kullanım ömründen sonra yoldaymış gibi görünse de ve yeni Nissan Z köşeyi dönünce, yeni nesil GT-R biraz zaman uzakta olabilir.

 

Bir cevap yazın

Contact Us