Yeni Nissan Leaf crossover olacak

Yeni Nissan Leaf elektrikli otomobil bir crossover’a dönüşecek ve özel görsellerimiz nasıl görünebileceğinin ön izlemesini yapıyor.

Nissan, Leaf elektrikli hatchback’inin tamamen yeni bir crossover ile değiştirileceğini onayladı. Model, bu on yılın ortasından itibaren firmanın Sunderland fabrikasının bir EV(Elektrikli Araç) merkezi olarak geliştirilmesine öncülük edecek.

Japon üretici bu yılın başlarında, Kuzey Doğu’daki tesise yaklaşık 1 milyar sterlinlik yatırım yaptığını ve yan tarafta inşa edilen yeni bir fabrikada üretilecek pilleri almak için yeni bir EV üretileceğini duyurdu.

Yeni Nissan Leaf

Yeni Nissan Leaf otomobil konsepti

Nissan Leaf‘in yerine Sunderland’de 1 milyar sterlinlik EV36Zero merkezinde inşa edilecek. Özel görsellerimiz, üretime hazır Ariya elektrikli SUV’dan birçok tasarım öğesi içeren yeni model seti ile Nissan’ın yeni Leaf’in yerini alan crossover’ın nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Duyuru sırasında crossover’ın bir teaser görüntüsü ortaya çıktı, ancak hafif yükseltilmiş sürüş yüksekliğine ve keskin açılı bagaj kapağına sahip coupé tarzı bir tavan çizgisine sahip görünen crossover’ın olup olmayacağı netlik kazanmadı. 2017’de tanıtılan mevcut Leaf’in halefi veya onun yerini alacak bir halefi ile birlikte satılır.

Şimdi Nissan’ın Avrupalı ​​patronu Guillaume Cartier, markanın yeni bir Leaf hatchback planı olmadığını doğruladı. Auto Express’e “Crossover olacağız ve elektrikleneceğiz” dedi. “2023’e kadar arabalarımızın yüzde 75’i öyle ya da böyle elektrikli olacak ve 2025’te bu rakam yüzde 100 olacak. 2030 yılına kadar satış hacmimizin yüzde 80’inia tmamen elektrikli hale getirmeyi hedefliyoruz. Juke, Qashqai ve ardından Sunderland merkezli yeni otomobilimiz olacak.”

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us