Yeni nesil Fiat Punto 2023 lansmanı onaylandı

Stellantis’in oluşumu, dünyanın en büyük otomotiv holdinglerinden biri ile sonuçlandı. Bununla birlikte, Fiat Chrysler Automobiles ve Group PSA’ya giren birçok otomobil markası için bir nimet oldu. Artık tüm markalar, bu yeni kurulan Hollanda holdingi altında diğer tüm markaların çeşitli teknolojilerine erişebiliyor.

Bu, yeni modellerin doğuşuna veya bazı eskilerin yenilenişine neden olabilecek güç aktarma organları, şanzıman, platformlar vb. çok sevilen Fiat Punto’nun yeniden canlanmasının önünü açtı. En son gelişmeye göre, yeşil hatch’in halefi onaylandı ve büyük olasılıkla Punto isim plakasını taşıyacak.

Stellantis, resmi bir sunum sırasında Fiat’ın 2023’te yepyeni bir B-Segment modelini piyasaya süreceğini duyurdu. Daha da önemlisi bu model, şirketin “ortak bir platform” olarak adlandırdığı modelle desteklenecek.

Bu, yeni nesil Punto’nun Group PSA tarafından geliştirilen çok popüler CMP (Ortak Modüler Platform) mimarisini temel alacağını gösteriyor. Bu mimari şu anda Peugeot 208, 2008 ve Citroen C4 gibi çeşitli modellerin temelini oluşturuyor.

Bu platform, aynı zamanda, kompakt bir C segmenti SUV ve bir mikro crossover dahil olmak üzere Hindistan’daki gelecekteki Citroen modellerini de destekleyecek.

Bir cevap yazın

Contact Us