Yeni Mini 2023 ilk resmi fotoğrafları

Geleceğin ve dördüncü nesil Mini’nin fark edilmesinin üzerinden biraz zaman geçmiş olsa da, BMW’nin sahibi olduğu marka, gelecekteki yenilenmiş küçük şehir otomobilinin resmi bir ön izlemesini ilk kez veriyor. Burada üç kapılı bir versiyonda ve bir elektrik motorlu olarak sunulan zarif şehir otomobili, benzinli ve dizel motorların yanı sıra beş kapılı olarak da mevcut olmalıdır. Yeni Mini 2023 ne zaman gelecek? Yeni Mini 2023 tasarımı. Yeni Mini 2023 elektrikli mi olacak? Yeni Mini 2023 fotoğrafları.

2023‘e kadar gelmeyeceği için, İngiliz markanın yeni sedanda düşük bir profil tutması şaşırtıcı değil.

Bununla birlikte, kamuflaj, orijinal modern Mini’nin 2000 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana gördüğümüz tanıdık şekli ve tasarım ipuçlarını gizleyemiyor. Henüz iç mekanın herhangi bir fotoğrafına sahip değiliz, ancak yine de bu Cooper’ı ayırt edebiliyoruz. SE’nin orta konsolda bir ekranı var. İç mekana gelince Mini, yeni nesil otomobillerinin deriyi ortadan kaldırırken üst sınıfa geçeceğini zaten duyurdu.

Yeni Mini 2023

Mini serisi yine bir üstü açılır arabaya sahip olacak ve bu sefer üretim, Hollanda’daki otomobil imalat şirketi VDL Nedcar tarafından gerçekleştirilmek yerine Oxford’da gerçekleştirilecek. Meraklılar, yeniden bir John Cooper Works olacağını umuyorlar. Eğer öyleyse, Mini’nin 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olmasını istediği için büyük olasılıkla içten yanmalı motora sahip son otomobil olacak.

Bu gerçekleşmeden önce, sıfır emisyonlu bir JCW’ye zaten işaret edilmişti. Şu anda Electric Mini, 32,6 kWh elektrik pili ile çalışan 184 bg güç üretiyor.

0’dan 100 km/s’ye 7,3 saniye sürüyor ve azami hız 150 km/s ile sınırlı. Özellikle özerklik açısından, WLTP döngüsünde (karma kullanımda 234 km) şehir içinde 314 km’ye kadar seyahat edebiliyor. Bu 4. nesil elektrikli Mini’nin daha da ilginç bir menzil ve performans sunacağını hayal edebiliyoruz.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us