Yeni Mercedes Citan beğenilmedi!

Mercedes-Benz hafif ticari aracı olan Yeni Citan’ı resmi olarak tanıttı. Ancak bazı yorumlardan anlayacağımız üzere model pek de beğenilmedi!

Yeni Mercedes Citan dalga konusu oldu! Almanya merkezli otomotiv devi Mercedes-Benz, Yeni Mercedes Citan’ı resmen tanıttı. 2012 yılından itibaren hayatımıza giren aracın yeni serisi, önümüzdeki aydan itibaren satışa sunulacak. Daimler-Renault ortaklığının ürünü olarak değerlendirilen aracın tasarım yapısı itibari ile Kangoo modelini anımsattığını söyleyebiliriz. Tüketici yorumları ise bununla tamamen aynı doğrultuda.

Tüketiciler tarafından yapılan yorumlar, aracın sadece isminin Mercedes olduğunu söylüyor. Buna göre çoğu kişi aracın Mercedes logolu bir Dacia olduğu konusunda şimdiden hemfikir. Ancak biz yine de hemen Yeni Citan’ı yerden yere vurmanın mantıklı olmadığını düşünüyoruz. Çünkü bildiğiniz üzere daha önce Renault – Mercedes ortaklığından oldukça güzel meyveler alınmıştı.

Konusu gelmişken söyleyelim, Mercedes yeni hafif ticari modelinde yine Renault motoru kullanacak. Dizel motor bölümünde bizleri 74, 94 ve 115 beygirlik seçenekler karşılarken benzinli motor kısmında 1.3 litrelik turbo beslemeli bir motora yer verilecek. Bu motorun güç seçenekleri ise 101 ve 130 beygirden oluşacak.

Arka stop lambaları tamamen led olan araç, Panelvan ve Tourer olmak üzere iki farklı versiyon ile satışa çıkacak. Ayrıca Base ve Pro donanım seçenekleri ile gelecek olan model e-Citan olarak isimlendirilen tamamen elektrikli versiyonuyla seneye yollarda olacak. T-Serisi adıyla anılacak olan minivan ise daha sonra gelecek.

 

Bir cevap yazın

Contact Us