Yeni Mercedes C-Serisi All-Terrain görüntülendi

Mercedes’in C-Serisi Station’ın ilk All-Terrain versiyonu minimal kamuflajla görüntülendi. İşte yeni Volvo V60 Cross Country ve Audi A4 Allroad alternatifinin şekillenişi…

Daha önce hiç bir Mercedes C-Serisi arazi modeli olmamıştı. Bu Mercedes için ilk olacak.

Bu son casus fotoğraflar, C-Serisi All-Terrain’i minimum kamuflajla gösteriyor ve bitmiş ürün birkaç hafta içinde Münih’teki IAA otomobil fuarında gösterilecek. Araç, Audi A4 Allroad ve Volvo V60 Cross Country modellerinin bir alternatif olacak.

ARACIN TASARIMI

Stil açısından, kamuflajın altına bakıldığında, E-Serisi’nde olduğu gibi, Mercedes C-Serisi All-Terrain’in de tekerlek davlumbazlarını, kapı eşiklerini ve bagajın kenarlarını rüzgardan korumak için kaçınılmaz siyah plastik kaplamaya sahip olacağını görebilirsiniz.

Teorik olarak, arazideyken kayalara ve ağaçlara karşı koruma sağlamak için oradalar. Ancak çoğu insan için otopark kalıntılarını uzak tutmak için çok daha faydalı olacaktır.

MOTORU VE SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ 

Gücünün büyük bir kısmını çoğu zaman arka tekerleklere gönderen ancak kayma yaptığınızı algıladığında gücü ön tekerleklere aktarabilen Mercedes’in 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi, bu araca da takılacak.

Zorlu arazilerin üstesinden gelirken değişken bir sürüş yüksekliğine izin verecek ve aynı zamanda yolda sürüş konforunu iyileştirecek olan havalı süspansiyon da mevcut olacak.

Mercedes, C-Serisi All-Terrain’in normal bir C-Serisi ile karşılaştırıldığında yerden ne kadar yüksekte oturacağını henüz söylemedi, ancak E-Serisi All-Terrain yerden 29 mm daha fazla yükseklik elde ediyor (havalı süspansiyon iterken maksimum yükseklikte 20 mm daha fazla). Böylece C-Serisi All-Terrain’in benzer bir yüksekliğe sahip olmasını bekleyebilirsiniz.

Sadece iki dizel motor seçeneğiyle gelen E-Serisi All-Terrain’den farklı olarak, C-Serisi All-Terrain’in benzinli bir motorla satışa sunulması muhtemeldir – büyük olasılıkla 204 hp 1.5 litrelik turbo dört silindirli motor.

Ayrıca bir C220d dizel (200 hp 2.0 litrelik dört silindirli motor kullanan) olmalı ve her iki motor da Mercedes’in yakıt tasarrufu sağlayan EQ hafif hibrit yardımından faydalanacak. Ayrıca benzinli C300e veya dizel C300de gibi standart C-Serisi’ plug-in hibrit modellerden birinin seçeneği de olabilir. 9G-Tronic dokuz vitesli otomatik şanzıman standart olacak.

ARACIN İÇİ 

Mercedes C-Serisi All-Terrain, normal C-Serisi Station ile aynı 490 litrelik bagajla pratik olacak. Arka koltukları katlayarak bunu 1.510 litreye kadar genişletebilirsiniz.

İçeride, C-Serisi All-Terrain kabini standart sedan ve emlak modellerinden taşıyacak. Bu da büyük bir dijital gösterge paneli ile yeni S-Serisi lüks sedanınkine benzeyen bir iç mekana sahip olacağınız anlamına geliyor ( önünüzde on veya 12 inç boyutlarında) ve ön konsolun ortasında isteğe bağlı olarak tam 12 inç’e yükseltilebilen daha büyük (ve ayarlanabilir) bir ekran olacak.

All-Terrain aynı zamanda standart C-Serisi serisinden 360 derecelik bir kamera sistemi (araç kullanırken önünüzdeki yolu izleyen, park ederken etrafınızdaki dünyayı gösteren) gibi diğer teknik öğeleri de alacaktır. Radar güdümlü hız sabitleyici, şeritte tutma ve öndeki yola uyarı işaretleri yansıtabilen bir ‘dijital ışık’ sistemi ile birlikte park halindeyken nöbetçi görevi de görebilir.

Bir cevap yazın

Contact Us