Yeni Mercedes-Benz Citan tanıtım tarihi belli oldu

Yeni Mercedes-Benz Citan ve tamamen elektrikli versiyonu eCitan, çok yakında tanıtılacak. İşte beklenen aracın öne çıkacak özellikleri…

Yeni Mercedes-Benz Citan ve tamamen elektrikli versiyonu eCitan, çok yakında tüm dünyaya tanıtılıyor. Almanya merkezli ünlü otomotiv şirketinin yeni hafif ticari aracı; kompakt dış boyutlarına karşın geniş iç mekan ve yükleme alanı ile başta dağıtım ve servis hizmetleri alanında olmak üzere, çok yönlü kullanım özellikleriyle geliyor.

Yeni Citan Tourer versiyonunda ise şirket, yolcuların rahat ve konforlu bir yaşam alanına sahip olmasını amaçlıyor. Aynı zamanda ileri seviye güvenlik özellikleri ve üstün sürüş deneyimiyle karşımıza çıkmayı hedefliyor.

Mercedes-Benz, EQC’yi ABD’de satma planlarını iptal ettikten sonraki satışa çıkaracağı ilk elektrikli SUV modeli 2022 EQB’yi resmi olarak tanıttı.

YENİ MERCEDES-BENZ CITAN ÖZELLİKLERİ

Güvenliği temel ve öncelikli bir değer olarak tanımlayan Mercedes-Benz, enerjiyi sönümleyen ve enerji boşaltma kirişlerine sahip dengeli gövde, standart sunulan yedi adede kadar hava yastığı ve modern sürüş destek sistemlerine sahip kapsamlı bir donanım sunuyor.

Sürüş destek ve park sistemleri, radar ve ultrasonik sensörlerin haricinde kameraları da kullanıyor. Bu sayede trafiği ve çevreyi izlemek mümkün kılınırken; gerek olduğu takdirde sürücü uyarılıyor yahut otomatik olarak müdahale gerçekleştiriliyor. Ayriyeten direksiyon müdahalesiyle çalışan Aktif Şeritte Kalma Yardımcısı da şoförler için konfor sağlıyor.

Yeni Citan modelleri, yokuşta kalkış desteği, yan rüzgar asistanı, yorgunluk uyarı sistemi ATTENTION ASSIST ile standart olarak donatılıyor. Citan Tourer versiyonunda sunulan sürüş destek sistemleri, Aktif Fren Yardımcısı, Kör Nokta Yardımcısı ve Hız Sınırlandırma Yardımcısı ile çeşitliliğini artıyor.

Tüm bu güvenlik sistemlerinin yanı sıra Yeni Citan modeli, isteğe bağlı olarak sezgisel ve uyarlanabilir bilgi-eğlence sistemi MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) ile donatılabiliyor. “Hey Mercedes” sesli komut özelliğine sahip sistem, 7 inç dokunmatik ekran ya da direksiyon üzerindeki dokunmatik kumanda düğmeleri aracılığıyla sezgisel kullanım, Bluetooth bağlantısı ve dijital radyo (DAB ve DAB +) ile eller serbest kullanım gibi özellikler sunuyor.

Yeni Mercedes-Benz Citan ve tamamen elektrikli versiyonu eCitan, 25 Ağustos 2021‘de dünya genelindeki meraklılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

Contact Us