Yeni Dacia Jogger tanıtıldı

Dacia , değer odaklı otomobil yelpazesini canlandırmaya ve genişletmeye devam ederken, pazardaki en ucuz yedi koltuklu aile otomobili olmaya hazırlanan Münih Motor Show’da tamamen yeni Jogger’ı kamuoyuna açıkladı .

Yeni Sandero’nun lansmanından sonra ve Bigster SUV konseptinden ilham alan Jogger, süpermini kardeşiyle aynı CMF-B platformunu temel alıyor ancak ek arka koltukları yerleştirmek için 300 mm uzatılmış bir dingil mesafesine sahip. Dacia için bir ilk olan hibrit olarak sunulacak.

“Emlak otomobil pratikliği, MPV genişliği ve SUV stilini” harmanlayan Jogger, 200 mm yerden yüksekliğe sahip ve 4547 mm uzunluğa sahip, Dacia’nın en büyük modeli.

SUV görünümüne, modüler tavan çubuklarına ve koruyucu kaplamalara rağmen, Jogger sadece önden çekişli olarak sunulacak, çünkü Duster SUV “gerçek arazi aracı” olmaya devam edecek.

Dokker, Lodgy ve Logan MCV modellerinin yerini almak üzere tasarlanan Jogger, orta sıra öne doğru yuvarlanan ve 60:40 oranında bölünen üç sıra esnek koltuğa sahiptir.

Arka koltuklar yerinde 160 litre (küçük bir alışveriş gezisi için yeterli) olan bagaj hacmi, en arka koltuklar tamamen çıkarıldığında 708 litreye çıkıyor.

Dacia, bu mühendislik değişikliklerinin koltukları daha pahalı hale getirdiğini ve daha fazla yer kapladığını düşünüyor.

Sandero ve Jogger, B sütunundan ileriye aynıdır, ancak Dacia, ek yükseklik ve genişlik sağlamak için B sütunundan geriye doğru 40 mm’lik bir artış tasarladı ve arka kabinin ek yolcu alanından faydalanmasını sağladı.

Multimedya arayüzü için üç sistem sunulmaktadır: Bir akıllı telefon yuvası ve yerleştirme istasyonundan oluşan Medya Kontrolü; Dört hoparlör ve 8.0 inç dokunmatik ekran ekleyen Media Display; ve kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay, uydu navigasyon ve altı hoparlör getiren Media Nav.

Dacia Jogger Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?
Aracın ön siparişleri 2021 Kasım ayı içerisinde açılacak. Yani bundan iki ay sonra seri için ilk siparişlerin duyurulduğunu göreceğiz. Ön siparişlerin açılması ilk adım. Siparişler toplanacak ama seri hemen sahiplerini bulmayacak.

Araçların teslimatlarının 2022 yılına kalabileceği söyleniyor. Yıl sonuna doğru durum netlik kazanacaktır ama şu an için siparişlerin alınacağı tarih net. Kasım ayında bu konuda açıklamalar yapıldığı gibi fiyatlar açısından da bir açıklama yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

Contact Us