Yeni Dacia Jogger neden yeni logoyu taşımıyor?

Dacia bu yıl yeni bir kimlik ortaya çıkardı, ancak en son Jogger hala eski amblemi taşıyor. Marka neden yeni logosunu bu modelde yayınlamaya karar vermedi?

Dacia, yeni logosunu geçtiğimiz ocak ayında düzenlenen Renaulution konferansında tanıttı. Amblem, o sırada Dacia’nın tasarım direktörü Alejandro Masoner-Romanos tarafından tasarlanan ve Renault grubundan Alfa Romeo’ya geçen Bigster konsept otomobilinde yer aldı. Yeni logo, dayanıklılığı ve güvenilirliği simgelemek için “D” ve “C” harflerini bir zincirdeki gibi bağlıyor. Yeni logo medyada ve sosyal ağlarda göründüğünde, yakında Dacia modellerinde görüneceği varsayıldı. Jogger modelinin tanıtımı bunun için büyük bir fırsattı ama olmadı.

Dacia, kimliğinin yenilenmesine Renault markasından biraz farklı bir şekilde yaklaştı. Elmas markasının üreticisi, birkaç gün önce Münih fuarında tanıtılan yeni Mégane Crossover E-Tech’te R5 Prototipinde görünen yeni logosunu zaten uygulamış durumda. Dacia, 2022’nin ikinci yarısına kadar bekleyecek. Geçici tasarım müdürü David Durand, “Dacia’nın yeni kimliği için önce internette, ardından bayilerde ve daha sonra otomobillerinde görünecek olan kendi stratejisi var” dedi.

Çek otomotiv portalında yayınlanan bilgilere göre Dacia, yeni logosunu tüm otomobillerinde aynı anda ve yelpazesinin yeniden şekillendirilmesini beklemeden tanıtacak. Bu, Duster, Sandero, Logan, Spring ve Jogger’ın yeni kimliği 2022 gibi erken bir tarihte alacağı anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

Contact Us