Yolda olan yeni Citroen C5 X hakkında bilinenler…

Citroen, müşterilerin değişen otomobil ihtiyaçlarını ve isteklerini karşıladığını söylediği yenilikçi yeni geniş aile crossover’ı C5 X hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

Alışılmışın dışında düşünmesiyle tanınan şık Fransız markası, yeni ürününün bir SUV’nin modernliğini ve çekiciliğini, bir sedan zarafetini ve statüsünü ve bir arazinin çok yönlülüğünü ve pratikliğini birleştirdiğini söylüyor.

Dış tasarım hem kaslı hem de aerodinamik. C5 X’in farkı, dinamizm ve sağlamlık kazandıran uzatılmış motor kaputu, yüksek kemer hattı ve arka tekerlek parlaması.

Yükseltilmiş sürüş yüksekliği ve 19 inçlik jantlar, yola daha hakim bir görüş sağlarken, coupe’den ilham alan tavan çizgisi ve çift arka spoyler, sportiflik duygusu katıyor. Önde ve arkada karmaşık LED aydınlatma da crossover’ı şık bir teklif olarak gösteriyor.

C5 X, D segmentinde yer alıyor ve 4805 mm uzunluğunda, 1865 mm genişliğinde ve 1485 mm yüksekliğinde, 2785 mm dingil mesafesine sahip, bu da “salon benzeri” bir kabin ve 545 litrelik cömert bir bagaj alanı ile sonuçlanıyor ve arkada 1640 litreye yükseliyor.

Bir cevap yazın

Contact Us