Yeni BMW pil konsepti İngiltere tarafından destekleniyor

Birleşik Krallık hükümeti, yeşil otomotiv teknolojisine toplam 91,7 milyon sterlinlik bir finansman programının bir parçası olarak içten yanmalı motorlara benzer sürüş menzili sunabilecek bir elektrikli araba aküsü geliştirmek için bir BMW Birleşik Krallık araştırma projesine 26,2 milyon sterlin yatırım yapacak.

Firmanın Oxford fabrikasına dayanan BMW planı, Advanced Propulsion Centre’ın İşbirliğine Dayalı Araştırma ve Geliştirme yarışması aracılığıyla hükümet ve endüstri finansmanı alacak dört projeden biri. Bu program, yenilikçi düşük karbonlu otomotiv teknolojisinin gelişimini desteklemek için tasarlanmış.

APC, seçilen dört projenin “şarj sürelerini kısaltarak ve sürüş mesafesini artırarak sürücülerin elektrikli araçları benimseme konusundaki endişelerini giderecek” yenilikler geliştirdiğini söyleyen İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Departmanı tarafından destekleniyor.

BMW-UK-BEV projesi hakkında konuşan BMW Motorsport araştırma ve tasarım patronu Andreas Löhrke, “Bu, yüksek teknoloji pil teknolojisi geliştirmek için dünyanın önde gelen şirketleri ile işbirliği yapmak için gerçekten heyecan verici bir fırsat. Birleşik Krallık ortak tabanımızı güçlendiriyor, güvence altına alıyor ve araştırma ve tasarım merkezimizi genişletiyor.”

Birmingham merkezli Project Celeritas, 12 dakika gibi kısa bir sürede şarj olabildiğini iddia ettiği elektrikli ve yakıt hücreli hibrit araçlar için ultra hızlı şarjlı piller oluşturmak için 9,7 milyon sterlin alacak.

En büyük fon miktarı, memleketindeki hafif ve orta büyüklükteki ticari EV’leri direksiyon, fren, süspansiyon ve güç aktarma organlarını tekerlek davlumbazlarına taşıyarak “radikal olarak” yeniden tasarlamak için 41,2 milyon sterlin alacak olan Nuneaton firması Reecorner’a gidecek. Şirket, bunu yapmanın daha fazla depolama alanı sağlayacağını ve daha fazla özerk kapasiteye izin vereceğini iddia ediyor.

Son olarak, ağır vasıtalar için sıfır emisyonlu, hidrojenle çalışan bir motor geliştirmek üzere Darlington’daki Brunel Projesi’ne 14,6 milyon sterlin harcanacak.

Bir cevap yazın

Contact Us