Yeni 2023 Skoda Superb casus fotoğrafları görüntülendi

Skoda Superb’in yerini almak üzere! Ancak firma mevcut otomobilin gövdesini kamuflajla saklıyor. 

Casus fotoğrafçılar, yolda tuhaf bir Skoda Superb geliştirme aracı gördü.

Dördüncü nesil Skoda Superb, Volkswagen’in Passat’ın yerini almasıyla birlikte 2023’te piyasaya sürülecek. Sonunda, iki otomobil de aynı üretim hattını paylaşacak ve her ikisi de grubun MQB mimarisini kullanmaya devam edecek.

Bu son casus fotoğraflar, son noktayı doğruluyor. Araç, bir sonraki otomobilin platformunu ve güç aktarma organlarını test etmek için kullanılıyor – ve mevcut modelle aynı beyaz gövdeyi paylaştığı için, yeni otomobilin mimarisi için tüm montaj noktaları, nesil değişikliği boyunca aynı olacağa benziyor.

Bu, bir sonraki Superb’in mevcut modele benzer bir motor yelpazesiyle sunulması gerektiği anlamına geliyor, ancak biraz daha fazla plug-in hibrit gücüne odaklanılıyor. Her ikisi de aynı 1.4 litrelik dört silindirli benzinli motora dayanan iki PHEV güç aktarma organı seçeneği bekliyoruz.

200 bg civarında bir giriş seviyesi seçeneği ve 242 bg ile Passat GTE’den alınan daha güçlü bir versiyon olacak. İkinci güç aktarma organı ayrıca mevcut 13kWh üniteden daha büyük bir pil takımına sahip olabilir. Bu da yalnızca elektrikle 60 millik bir menzilin mümkün olabileceği anlamına gelir.

Mevcut Superb gibi, Mk4 modelinin benzinli serisi de 148 hp 1.5 litre dört silindirli motorla başlayacak ve dört tekerlekten çekişli 276 hp 2.0 litre motorla tamamlanacak. Skoda ayrıca otomobilin mevcut 2.0 litrelik dizel motorunu da elinde tutacak ve alıcılara 148 hp ile 197 hp arasında değişen bir melodi seçeneği sunacak.

Skoda’nın yeni Superb için yaptığı tasarım değişiklikleri evrimsel olacak ve bir sonraki otomobil muhtemelen mevcut modelle aynı zemin kaplamasını paylaşacak. Firma, ölmekte olan bir güç aktarma organı ile çalışan bir araç geliştirmek için çok fazla para harcamaya hevesli olmayacak. Bu nedenle mevcut arabadan oldukça fazla bir miktar transfer olacak.

Bu araç bize yeni Superb’in nasıl görünebileceğine dair bir fikir veriyor. Önde, büyük fren soğutma kanallarına sahip daha agresif bir tampon varken, arka kısım düzleştirilmiş gibi görünüyor. Bu yeni bileşenlerin mevcut Superb’in kaplamasına aynı hizada sabitlenmesi gerçeği, iki otomobilin gövde kabuğunun çok benzer olacağını da gösteriyor.

İçeride, biraz daha fazla güncelleme bekliyoruz. Bir sonraki Superb muhtemelen Mk8 Volkswagen Golf ile aynı bilgi-eğlence teknolojisini benimseyecek ve standart olarak bir dijital gösterge grubu ve 10 inçlik bilgi-eğlence sistemi kazanacak. Ayrıca, bağlı navigasyon ve canlı trafik güncellemeleri ekleyen grubun en son yazılımında da çalışacak.

 

Bir cevap yazın

Contact Us