Yeni 2023 Aston Martin Vantage V12 RS şoke ediyor!

Aston Martin, 2023’ten itibaren Porsche 911 Turbo S’ye rakip olmak için Vantage coupé’sinin V12 ile çalışan, palete hazır bir versiyonunu hazırlıyor gibi görünüyor.

Şok haber, Autocar’ın Nurbürgring’deki casus fotoğrafçısı tarafından çekilen, belirgin bir şekilde farklı stile sahip açıkça yükseltilmiş bir Vantage prototipini gösteren ve önemli bir performans artışına dair ipuçları veren yeni görüntülerden geliyor.

Değişiklikler arasında en belirgin olanı, önemli ön ızgara, eklenen hava girişleri, ağır bir ikiz egzoz ve kaputta belirgin bir çıkıntıdır – bunların tümü, bu aracın mevcut Vantage’ın V8’inden daha büyük bir motor kullandığını gösteriyor.

Fotoğrafçı, söz konusu motorun bir V12 olduğunu söyledi – şu anda seri üretim Vantage tarafından kullanılmayan, ancak geçen yıl tanıtılan yakından ilişkili V12 Speedster’da kullanılan bir ünite. Bu nedenle Aston Martin, önceki nesil 2008 Vantage’da görülen Vantage V12 RS isim plakasını canlandırabilir.

Bu çift turboşarjlı 5.2 litrelik motor, üstsüz arabada 690bhp ve 555 lb ft’lik bir güç pompalayarak 0-62mph’lik 3.5sn’lik bir zaman ve 186mph’lik bir maksimum hız sağlıyor. Aynı üniteyi kullanan herhangi bir seri üretim Vantage ürününün geniş ölçüde karşılaştırılabilir performans sunması bekleniyor.

Vantage’ın önümüzdeki yıl önemli bir güncellemesi bekleniyor ve burada görülen tasarım değişiklikleri, CEO Tobias Moers’in önümüzdeki iki yıl içinde mevcut modellerin 10 yeni türevini tanıtma planına uygun olarak V12 seçeneğinin bu güncellemenin bir parçası olarak sunulabileceğini gösteriyor.

2025 civarında tamamen elektrikli bir spor coupé ile değiştirilene kadar çekiciliğini sürdürmeyi amaçlayan Vantage için diğer değişiklikler, yeni bir bilgi-eğlence sistemi ve çeşitli şasi yükseltmelerini içerecek.

 

Bir cevap yazın

Contact Us