Yeni 2022 Land Rover Defender

Autocar’a özel fotoğraflar, Land Rover’ın Warwickshire’daki genel merkezinin yakınında kamufle edilmiş bir prototipi göstererek daha uzun otomobilin son stiline yakından bakıyor ve üretime hazır olduğunun bir göstergesi.

Menzilin zirvesi Defender için kesin bir çıkış tarihi henüz doğrulanmadı, ancak standart Defender’ın 2019 tanıtımından önce, sızdırılmış bir dahili sunum, 2022’de orta sınıf 110’dan bir koltukla sekiz koltukla geleceğini doğruladı.

Giriş seviyesi 90, ‘halo, görüntü simgesi’ ve 110 ise ‘kesin Defender’ iken, Defender serisinin ‘premium gezgini’ olarak konumlandırılmıştır. Bu nedenle 130’un diğer Defender modellerine göre önemli bir fiyat avantajı sağlaması ve yalnızca üst düzey donanım seviyelerinde mevcut olması muhtemeldir.

Önceki nesil Defender 130, 110’a göre uzatılmış bir dingil mesafesine sahipken, yeni otomobilin daha uzun ayak izi, aracın toplam uzunluğunu 110’dan 5,1 m – 342 mm ve Mercedes’ten 227 mm daha uzun olan gözle görülür şekilde yükseltilmiş bir arka çıkıntı sayesinde geliyor. G-Sınıfı .

Bu prototip, Land Rover’ın Discovery’de 6.5 saniyelik 0-62mph’lik bir süre için 355bhp üreten yeni hafif hibrit 3.0 litrelik sıralı altı benzinli motoruyla donatıldı, ancak 130’un da dizelin tamamını alması beklenebilir. ve P300e PHEV seçeneği ve sıcak, 542bhp süper şarjlı V8 dahil olmak üzere benzinli motorlar.

Ayrıca, Autocar tarafından bu yılın başlarında bildirildiği üzere, Ford Ranger ve Volkswagen Amarok’a rakip olacak açık arkalı bir pick-up çeşidi olması bekleniyor .

Araç programları yönetici direktörü Nick Collins, Autocar’a bir Defender pikap için “yapısal sınırlamalar olmadığını” söyledi ve Land Rover’ın Defender’ı eksiksiz bir “model ailesi” olarak pazarlama niyetini hatırlatarak böyle bir modelin potansiyeline işaret etti.

Bir cevap yazın

Contact Us