Yeni 2022 Jeep Grand Cherokee 29 Eylül’de piyasaya çıkıyor

Stellantis, yeni 2022 Jeep Grand Cherokee’nin, 4xe plug-in hibrit versiyonu da dahil olmak üzere 29 Eylül’de resmi olarak çıkış yapacağını duyurdu.

Stellantis grubu, Jeep Grand Cherokee’nin beşinci nesli ve onun 4xe plug-in hibrit varyantının 29 Eylül’de resmi olarak sunulacağını doğruladı. Başlangıçta 2021 New York Otomobil Fuarı için planlanmıştı, ancak etkinliğin iptali nedeniyle ertelendi.

Yeni 2022 Jeep Grand Cherokee’de çeşitli geliştirmeler yapıldı. Ama daha kısa bir dingil mesafesi ve biraz farklı bir tasarıma sahip olmasına rağmen stilinin çoğunu Cherokee L ile paylaşması bekleniyor.

Bununla birlikte, model yeniden tasarlanmış bir D sütununa ve ‘yüzer çatı’ etkisine sahip krom kaplamaya sahip yeni bir pencere serisine sahip olacak.

Öte yandan, iki modelin de aynı gösterge paneli tasarımının yanı sıra 10.3 inçlik dijital gösterge paneli ve 10.1 inçlik bilgi-eğlence ekranına sahip olması muhtemel.

Bununla birlikte, yeni modelin üç sıra içeren Cherokee L’den farklı olarak iki sıraya sahip olması beklendiğinden, iki model arasındaki fark koltuk sayısında yatacak. Güç aktarma seçeneklerine gelince, plug-in hibrit versiyona ek olarak, aynı 290 hp 3.6 litre Pentastar V6 ve 357 hp 5.7 litre Hemi V8’i içerebilir.

Her iki model de isteğe bağlı bir AWD sistemi ile birlikte sekiz vitesli bir otomatik şanzımanla eşleştirilecek. Bir diğer önemli bilgi de araçların Quadra-Lift adaptif havalı süspansiyon sistemini içerebileceği.

Yeni 2022 Jeep Grand Cherokee’nin tüm detayları, 29 Eylül’de yapılması planlanan resmi dünya prömiyerinde duyurulacak.

Bir cevap yazın

Contact Us