V12 motorlu Ferrari 400i limuzin

17.000 Euro’ya satılan V12 motorlu Ferrari 400i limuzin, altı koltuğa, arka camlara ve orijinal 340 bg V12’ye sahip. Elbette otomobil fabrikadan bu gövdeyle çıkmadı, yıllar içinde dönüşüme uğradı. Yine de genel kalite bir üretim modeline benziyor.

Koleksiyoncu arabası 

Müzayedeye katılmadan önce, Ferrari tüm pas izlerini ortadan kaldırmak ve eski ihtişamına geri döndürmek için yenilendi. İç mekan yeni deri ve panellerle restore edildi ve altı kişiyi ağırlayabiliyor. Ayrıca arka yolcular için geri çekilebilir ekranlar ve koltuk başlıklarına şahlanan at logosu eklendi.

Uzun bir dingil mesafesine sahip bir Ferrari görmek nadir görülen bir manzaradır. Ancak, limuzinlerin çılgın dünyasında her şey olabilir. Bir “limuzine” dönüştürülen Ferrari 400’ün tuhaf (ve de tek) bir kopyası, Illinois’deki bir bayide açık artırmayla satıldı. Fiyat 20.000 dolar (yaklaşık 17.000 Euro).

V12 motorlu Ferrari 400i limuzin

V12 motorlu Ferrari 400i limuzin

Birçoğu için, bir kompaktın fiyatına bir Ferrari satın almak güzel bir pazarlık olabilir. Bununla birlikte, böyle sıra dışı bir modelin pek çok normal insanı memnun etmemesi de muhtemeldir.

Limuzin, 1970’lerin sonu ile 1980’lerin başı arasında 1200’den biraz fazla üretilen bir 400i’dir.Enzo Ferrari tarafından “akşam elbisesi içinde bir hibe” olarak tanımlanan 400, orijinal olarak zarif çizgileri ve iyi bir 2 + 2 spor otomobiliydi. 4.8 L V12 motorun 340 bg’si sayesinde güç rezervi.

Ancak bahsettiğimiz gibi, mükemmel durumuna rağmen 400, yeni bir Fiat 500’e çok yakın ikinci el bir fiyata satıldı. Sonuçta, böyle bir arabanın günlük kullanımını hayal etmek zor ancak gerçekten eşsiz bir Ferrari’ye sahip olmak için gerçekten uygun bir fiyat.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Contact Us