Türkiye’de en çok tercih edilen ikinci model…

Haziran ayında Toyota toplam 5 bin 368 satışla tüm zamanların rekorunu kırdı. Toyota’nın Corolla modeli ilk sırada yer alırken Türkiye’de en çok tercih edilen ikinci model oldu.

Toyota, binek otomobil ve hafif ticari araç satışlarında toplam 5 bin 368 adetle tüm zamanların en yüksek Haziran ayı satışını gerçekleştirdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Toyota bu yılın ilk 6 ayında 31 bin 7 adetlik satışa ulaştı. Toyota aynı zamanda 2 bin 264 adetlik Haziran ayı filo satışıyla da yeni bir rekora imza attı.

Türkiye otomotiv pazarının ilk 6 ayında toplam 31 bin 7 adetlik satışa ulaşan Toyota sektörde ilk 5 arasında yerini aldı. Marka ayrıca 2021 yılının Ocak-Haziran döneminde 27 bin 590 adetlik binek otomobil satışı ve yüzde 8,9’luk pazar payı ile de ilk 4 arasında bulunuyor.

TOYOTA COROLLA TÜRKİYE’DE EN ÇOK TERCİH EDİLEN İKİNCİ MODEL
Toyota’nın toplam satışlarında Corolla modeli 24 bin 931 adetle ilk sırada yer alırken, Türkiye’de en çok tercih edilen ikinci model oldu. Bu satışların yüzde 38’sini Corolla’nın hibrit versiyonu oluşturuyor.

Toyota ayrıca yılın ilk 6 ayında toplam 11 bin 432 adetlik hibrit otomobil satışı gerçekleştirdi. Hibrit otomobil satış grafiği her geçen gün artan Toyota, hibrit teknolojisinde Türkiye’deki lider pozisyonunu korumaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

Contact Us