Toyota yeni direksiyonu One Grip Motion

One Grip Motion ile artık tekerlekleri yönlendirmek için ellerinizi direksiyondan çekmenize gerek yok. Tesla, elektrikli arabalarını geliştirmek için sürekli olarak fikir arayışında. Model S ve Model X’in yeniden şekillendirilmesiyle üretici, homolog olduğunu düşünmediğimiz yeni direksiyon simidi Yoke ile adından söz ettirdi. Bununla birlikte, bu tuhaf şekilli direksiyon simidi Avrupa’da görülecek.

Görünüşe göre Japon üretici, özellikle %100 elektrikli crossover olan bZ4X’i Tesla’nın Yoke’una çok benzeyen bir direksiyon simidi ile sunarak takipçiler kazanmış görünüyor. “One Motion Grip” olarak adlandırılan bu direksiyon simidi havacılık dünyasından ilham alıyor ve Japon üreticiye göre yeni modelinde Çin’de ve ardından Avrupa’da olacak.

One Grip Motion özellikleri

Bu direksiyon simidi bir elektrikli direksiyona bağlıdır ve tekerlekler ile direksiyon simidi arasında mekanik bir bağlantı olmaksızın vites oranını hıza göre kalibre etmeyi mümkün kılar. İki durak arasında 150° yani 75° sağa ve 75° sola dönebilir. Teknik olarak, sürücünün tekerlekleri tam olarak yönlendirmek için ellerini direksiyon simidinden çekmesi gerekmeyecek. İster şehirde ister otoyolda olsun, geçidin kullanımı doğal ve güvenlidir.

Model S ve Model X’in sadece Yoke direksiyon simidi ile satışa sunulacağını açıklayan Tesla’nın aksine Toyota, müşterilerini çok fazla üzmemek için önce bZ4X’i daha klasik bir çemberle donatacak.

Eğer sürücüler bir zamanlar hiper fütürist olarak kabul edilen bu direksiyonlara gerçekten ilgi duyarlarsa, Yoke otomobil üreticileri arasında yeni hayranlar yaratacak, belki de klasik direksiyon simidi ortadan kalkacak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Contact Us