Toyota Yaris ECOVan tanıtıldı

İspanya’da tanıtılan ve şimdilik sadece bu ülkede satılacak olan Toyota Yaris ECOVan yakında diğer Avrupa ülkelerinde de satışa sunulacak. İşte Yaris ECOVan’ın özellikleri…

Dördüncü nesil Toyota Yaris’in ECOVan adı verilen yeni bir versiyonu tanıtıldı. İspanya’da ortaya çıkan model hibrit motorlu bir hafif ticari araç olarak piyasaya sürülecek.

Toyota Yaris ECOVan’ın dışarıdan görünümü standart modelle aynı. Öte yandan bu modelde vinil kaplı arka camlar da tercih edilebiliyor. Asıl değişimin yaşandığı iç mekanda ise arka koltukların kaldırıldığını, burada eşya taşımaya uygun düz bir zemin oluşturulduğunu görüyoruz.

Yapılan değişiklik sayesinde arka bölümde 720 litrelik kargo alanı oluşturulmuş. Standart Yaris’in bagaj hacmiyse 286 litre. Kargo alanı ile sürücü ve yolcunun bulunduğu kısım kafesle ayrılmış. Kargo alanında ayrıca büyük ve ağır eşyaları sabitlemek için çeşitli bağlantı noktalarına yer verilmiş.

430 kilograma kadar yük taşıyabildiği belirtilen Toyota Yaris ECOVan yalnızca hibrit sistemle tercih edilebiliyor. 1.5 litre ünite ve bir elektrik motorundan oluşan sistem toplamda 116 beygir güç üretiyor. Üretilen güç ön tekerleklere e-CVT şanzımanla aktarılıyor.

Yaris ECOVan iki farklı donanım seviyesiyle tercih edilebiliyor. Business Plus isimli giriş seviyesinde çeşitli Toyota Safety Sense sürüş yardımcıları, 7 inç dokunmatik multimedya ekranı, LED farlar, klima ve 15 inç alaşım jantlar standart. Active Tech isimli donanım seviyesiyse bunlara ek olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma, LED stoplar ve geri görüş kamerası gibi özellikleri devreye sokarken multimedya ekranı da 8 inç’e yükseliyor.

Yaris ECOVan’ın fiyatı binek modelden biraz daha yüksek. Bu dönüşüm fiyata +1300 euro olarak yansıyor. Giriş seviyesi 23.373 euro, Active Tech donanım seviyesiyse 24.498 euro’dan başlıyor. Şimdilik sadece İspanya’da satılacak ticari versiyon yakında diğer Avrupa ülkelerinde de satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

Contact Us