Toyota Türkiye en iyiyi yakaladı

Otomobil firmaları salgın nedeniyle ortaya çıkan çip krizi ve benzeri şartlarla mücadele etmeye devam ediyor. Kriz yönetimini başarılı bir şekilde sürdürerek ABD pazarının yeni lideri olan Toyota, Türkiye satışlarında da en iyi rakamlarına ulaştı.

Küresel ölçüde başarı yakalayan Toyota, haziran ayında Türkiye’de binek otomobil ve hafif ticari araç satışlarında; toplam 5 bin 368 adet satış yaparak tüm zamanların en yüksek haziran ayı satışını yaptı. Aynı zamanda, 2 bin 264 adetlik haziran ayı filo satışıyla da yeni bir rekora imza attı.

COROLLA EN ÇOK TERCİH EDİLEN İKİNCİ MODEL 

Yılın ilk 6 aylık sürecinde toplam 31.0007 adet satışa ulaşan Toyota, Türkiye otomotiv sektöründe ilk 5 arasında yer aldı. 2021 yılının Ocak-Haziran döneminde 27 bin 590 adetlik binek otomobil satışı ve yüzde 8.9’luk pazar payı ile de ilk dört arasında bulunuyor.

Toyota’nın toplam satışlarında Corolla modeli 24 bin 931 adetle ilk sırada yer alıyor. Toyota’nın hibrit araç satışları da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 162 oranında artış gösterdi.

Toyota’nın Türkiye’de üretilen modeli Corolla, 2021 yılının ilk yarısında 24 bin 931 adetlik satışa ulaşarak; ülkemizde çok tercih edilen ikinci model oldu.

Bu satışların yüzde 38’sini Corolla’nın hibrit versiyonu oluşturuyor. Toyota Türkiye, ayrıca yılın ilk 6 ayında da toplam 11 bin 432 adetlik hibrit otomobil satışı gerçekleştirdi. Hibrit otomobil satış grafiği her geçen gün artan Toyota, hibrit teknolojisinde Türkiye’deki lider pozisyonunu korumaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

Contact Us