Toyota Land Cruiser 70. yıl özel versiyonu tanıtıldı

Toyota Land Cruiser 70th Anniversary Edition, ikonik arazi aracının 70. yılını kutluyor. Retro tasarımı ile satışa sunulacak bu model, 70 Serisi’nin hala satışta olduğu Avustralya’da satışa sunulacak.

Sadece 600 adet üretilecek modellerin satışı Eylül ayında başlıyor. Bu modellerin 320 adedi çift kabinli pickup versiyonu olacak. 200 adedi tek kabinli, 80 adedi ise station wagon gövde tipinde bulunacak. Kullanıcılar French Vanilla, Merlot Red ve Sandy Taupe isimli renk seçenekleri arasında seçim yapabilecek.

70th Anniversary Edition, Land Cruiser 70 Serisi’nin en üst donanım paketi GXL ile geliyor. Siyah ızgara tasarımı ve ön kısmı domine eden Toyota yazısı dikkat çekici. Sis ve gündüz farları tamamen LED üniteler ile donatılmış durumda. Araç 16 inç büyüklüğe sahip siyah jantlara sahip.

Kabin içerisinde ise 70. yıl işlemelerinin bulunduğu koltuklar karşılıyor bizleri. Aynı deri döşeme ile süslenen vites topuzu ve direksiyon devamlılığı korumayı başarıyor. Sahte ahşap paneller geçmişe selam dururken, klima ızgaralarındaki gümüş dokunuşlar aracı modern otomobil dünyasına yakınlaştırmış. Orta konsolda ise retro bir Land Cruiser logosu bulunuyor.

Bir cevap yazın

Contact Us