Toyota Aygo X 2022

Toyota, bundan böyle Aygo X (Aygo Cross) olarak adlandırılması gereken Aygo’nun yeni ve üçüncü neslini sunuyor. Toyota Aygo X 2022, maceracı yanıyla önceki nesillerden ayrılıyor. Toyota Aygo X 2022 tasarımı, donanımları ve motor gücü. Toyota Aygo X ne zaman çıkacak? Toyota Aygo X 2022 fiyatı ne kadar olacak?

Toyota Aygo X, Toyota Yaris tarafından kullanılanla aynı olan TNGA-B mimarisine dayanmaktadır, ancak burada sadece 3.70 m uzunluğunda ve 1.70 m genişliğinde küçük şehir otomobilinin boyutlarına uyacak şekilde uyarlanmıştır. Genişliğini artırmak için Toyota, ön ve arka çıkıntıları azalttı ve dingil mesafesinin boyutunu 9 cm artırdı. Bagaj hacmi ise 60 litre artarak 231 litreye ulaşıyor.

Bu nesil daha genç ve daha dinamik olmak istiyor, Toyota müşterilerine zevklerine göre kişiselleştirmelerini sunuyor, hatta 18inch çaplı jantları bile seçebiliyorlar. Üretici güven veriyor çünkü bu kadar büyük jantlarda bile araba yol tutuşu etkilenmeyecek ve direksiyon açısı sadece 4,7 metre olacaktır (sınıfının en iyileri arasındadır).

Toyota Aygo X 2022

Toyota Aygo X donanım ve motor gücü:

Toyota, iç donanımda hem analog hem de dijital enstrümantasyon yerleştirdi. Merkezi ekran 7inch boyutundadır, ancak daha yüksek sürümler için 8inch ve 9inch boyutlarına ulaşabilir. İyi haber, Android Auto ve Apple CarPlay (kablolu veya kablosuz) ile uyumludur. Toyota, JBL ses sistemi gibi bazı güzel seçenekler sunar. Açılabilen kanvas çatıya da sahiptir.

Kaputun altında, Toyota Aygo X hiçbir şekilde elektrifikasyon kullanmıyor, sadece 72 bg güç üreten tek bir üç silindirli termal motor sunuyor. Bu blok, Japonların önceki nesli tarafından zaten kullanılıyordu, ancak performansını artırmak için geliştirildi. Toyota’ya göre sadece 4,7 l/100 km tüketiyor ve kilometrede sadece 107 g CO2 salıyor. Beş vitesli düz şanzımanla veya isteğe bağlı olarak CVT ile kombine edilebilir.

Bu nesil, uyarlanabilir hız sabitleyici Toyota Safety Sense sisteminden ve gece ve gündüz yayaların ve bisikletlilerin algılanmasından yararlanıyor.

Toyota Aygo X 2022 fiyatı:

Toyota Aygo X için fiyatlandırma henüz açıklanmadı, gelecek yıl üretilecek ve satışa sunulacak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us