Toyota, 2021’de bir adet FJ Cruiser sattı!

Lexus’ta ise bir adet GS satışı var.

Üreticiler aylık satış raporlarını açıkladıkça ortaya oldukça ilginç veriler çıkıyor. Bizim “zombi otomobiller” adını verdiğimiz modellerin satış istatistikleri de bu ilginç veriler içerisinde kendine yer buluyor. Daha önce General Motors’da karşılaştığımız bu ilginç veriler, bu kez de Toyota ile karşımızda.

Aslında listelerde genellikle Dodge Viper ya da Lexus LFA gibi süper otomobiller görmeye alışkınız. Bazı bayiler bu tip nadide modelleri saklayarak birkaç sene sonra büyük karlar ile satış yapmakta bir beis görmüyor. Fakat bu kez listede Toyota FJ Cruiser ve Lexus GS mevcut.

Satış listelerinin geldiği Amerika Birleşik Devletleri’nde tam 2017’den beri satışta olmayan FJ Cruiser, yaklaşık üç sene hayatta kalmıştı. Final Edition modeli ile son üretim yılını kutlayan model uzun süredir kayıplarda. Fakat bu durum kendisini çok daha özel kılıyor. Hatta ABD’nin bazı ikinci el sitelerine baktığımızda aracın az kullanılmış versiyonlarının dudak uçuklatan fiyatlara gittiğini görüyoruz. Şanslı bir kullanıcı ise aracı sıfır almayı başarmış.

Toyota’nın listesinde dikkat çeken bir diğer detay ise premium markası Lexus’un yaptığı GS satışı. FJ Cruiser kadar eski olmasa da GS’in hala satılıyor olması bir hayli ilginç. Raporlar modelin spesifik detaylarını vermiyor olsa da biz, bu modelin V8 motorlu F versiyonu olduğuna inanıyoruz. Yani aynı daha önce bahsettiğimiz gibi bu spesifik model kolay kar için gizlenmiş olabilir.

Bir cevap yazın

Contact Us