TOGG üretim bandı ilk görüntüleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın bugün Sakarya’ya özel bir ziyaret gerçekleştirileceği öğrenildi. Bakan Varank’ın Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) için Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikaya geleceği ve orada açıklamalar yapacağı ve TOGG üretim bandı ilk görüntüleri de yayınlanacağı öğrenildi. Peki TOGG ne zaman çıkacak? TOGG ne zaman seri üretime geçecek? TOGG ne zaman satışa çıkacak?

TOGG üretim bandı ilk görüntüleri

2022 yılının sonunda banttan indirilmesi hedeflenen Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) için çalışmalar hızlandırıldı. Bu çalışmalar kapsamında bir çok sanayi devi Türkiye’nin yeni otomobili için çalışmalarına devam ederken bir sürpriz Sakarya’dan geldi.

Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrikada Türkiye’nin yerli otomobili olacak olan TOGG için döküm işlerinin yapılacağı öğrenildi. Bakan Varank da TOGG’un döküm işlerinin yapılacağı anı izleyerek incelemelerde bulunacak.

Bakan Varank, “Türkiye’nin otomobiline bu kadar heyecan duyulmasından memnuniyet duyuyoruz. İlk tanıttığımızdan itibaren, çocuğundan yaşlısına varana kadar herkes bu aracın ne zaman çıkacağıyla ilgili sorular soruyor. Türkiye’nin otomobili, inşallah 2022 yılının sonunda, seri üretim bandından çıkacak. Fabrikanın inşaatı devam ediyor.”

”2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkan araçlar, sanırsam 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmüş olur.”

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us