Volkswagen Tiguan'a Genel Bakış


#1
Volkswagen Tiguan bir olan kompakt geçit aracı Alman otomobil tarafından imal (CUV) Volkswagen . 2007'de tanıtılan ilk nesil model , B6 Generation Volkswagen Passat'ın PQ46 platformunu kullanıyor . İlk nesil (5N) Tiguans'ta iki sıra oturma ve enine dört silindirli motor bulunuyordu.

Tiguan , Kasım 2006 LA Auto Show'da konsept araç olarak ve 2007 Uluslararası Motor Show Almanya'da üretim şeklinde giriş yaptı . Üretim 2007 kışında Volkswagen'in 2001 - 2009 arası bağlı kuruluşu Auto 5000'de (bir şirket içinde deneysel bir şirket) Wolfsburg'da başlamış ve ardından şirketin standart sözleşme düzenlemeleri altında Wolfsburg ve Kaluga'da (Rusya) devam etmiştir.

2011 itibariyle, Avrupa, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Brezilya ve Avustralya’daki en yüksek satışlarla Eylül 2007’den bu yana dünya genelinde 700.000’den fazla Tiguans satılmıştı. Euro NCAP Tiguan beş yıldızlı emniyet puan verdi.

Adı Tiguan , belirgin TEE Wan , bir olan portmanto ait Alman deyişle Kaplan ( " kaplan ') ve Leguan (' iguana ") ve Alman otomobil dergisi yayıncısı tarafından bir adlandırma yarışmasını kazandı Auto Bild - adlarının bir alandan ayrıca Namib , Rockton , Liger , Samun ve Nanuk'u da içeriyordu . 2017 Volkswagen Tiguan'ın yedi koltuklu versiyonunun, Alman markasının Meksika'daki Puebla montaj tesisinde yapıldığı doğrulandı.

VolkswagenTiguan.jpg
 
Top