Volkswagen Tiguan İkinci nesil (2016 – günümüze)


#1
İkinci nesil Tiguan, Frankfurt'taki 2015 IAA'da tanıtıldı. Tiguan Mark II ve Audi Q3 Mark II, Volkswagen Group MQB platformunda inşa edilmiştir . Model Wolfsburg, Puebla ve Kaluga'da üretiliyor. Şimdi hem kısa dingil mesafesi hem de uzun dingil mesafesi sürümlerinde üretilmektedir. SWB (Kısa Tekerlek Tabanı) Tiguan Avrupa'da mevcuttur; LWB (Long Wheel Base) çeşidi Avrupa, Kuzey Amerika, Çin ve diğer pazarlarda satılmaktadır. Kuzey Amerika için, 2.0 litrelik TSI dört silindirli bir benzinli motor, sekiz vitesli Torque Converter otomatik şanzımanla çiftleştirilmiştir .

Tiguan'ın hem SWB hem de LWB varyantlarında satıldığı pazarlarda, LWB Tiguan "Tiguan Allspace" adını taşır.


Avustralya
İkinci nesil Tiguan'ın haberi ilk önce Frankfurt IAA'dan sonra açıklandı. Fiyatlandırma ve spesifikasyonlar Temmuz 2016'da piyasaya sürülen yerel basın açıklamalarıyla birlikte yapıldı.

Malezya
İkinci nesil Volkswagen Tiguan Nisan 2017'de Malezya'da piyasaya sürüldü. İki çeşidi var: Comfortline ve Highline. Her iki model de yerel olarak monte edildi, sadece önden çekişli ve 1.4 litrelik TSI motorla güçlendirildi.

Çin
İkinci nesil Tiguan, SAIC Volkswagen tarafından başlatıldı . Yalnızca Tiguan L olarak pazarlanan LWB varyantı mevcuttur. 3 trim seviyesi vardır: 280TSI, 330TSI ve 380TSI. Tüm modeller yerel olarak monte edilmiştir.

Tiguan2.jpg
 
Last edited by a moderator:
Top