Nissan Altima'ya Genel Bakış

#1
Nissan Altima / ɔː l t ɪ m ə / a, orta boy araç tarafından imal edilmiş Nissan Bu devamıdır 1992 yılından bu yana Nissan Bluebird 1957 başlayan hat.

Altima tarihsel olarak daha büyük, daha güçlü ve daha lüks olmuştur Nissan Sentra ama az çok daha Nissan Maxima . İlk dördüncü nesil otomobiller yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde üretildi ve Orta Doğu ve Avustralya ile birlikte Kuzey ve Güney Amerika'da resmen satıldı. Diğer pazarlar için, Nissan , Altima ve Maxima arasında bulunan Nissan Teana adlı orta boy bir sedan satıyordu . 2013'te Teana, beşinci kuşak Altima'nın yeniden yapılandırılmış bir versiyonu oldu.

Adı "Altima" aslen bir üst kesim hattı uygulandı Nissan Leopard 1986 yılında Japon pazarı için, ve sonra Nissan Laurel orta boy araba satılan Orta Amerika ve Karayipler 1992 yılında 1992 öncesi, Nissan , Nissan Bluebird klonu olan Stanza'yı durdurdu ve kompakt bir otomobil olarak kalırken ABD yapımı Altima ile değiştirdi . İlk Altima Haziran 1992'de 1993 model olarak üretildi. Tüm Altimas, Nissan Kantonu, Mississippi , Haziran 2004’e kadar , Smyrna, Tennessee’de inşa edildi. tesis ayrıca yüksek talebi karşılamak için modeli üretmeye başladı.

Orta büyüklükteki otomobil segmentindeki rakipleri arasında Honda Accord , Toyota Camry , Hyundai's Sonata ve Kia Optima ve Chevrolet Malibu bulunuyor .

NissanAltimaA.jpg
 
Üst