Nissan Altima İkinci nesil (L30, 1997-2001) İnceleme

#1
İkinci nesil (şasi modeli L30), yine 1994’te Doug Wilson’a ait Nissan’ın California tasarım merkezi tarafından tasarlanan ve yalnızca 1995’te dondurularak tasarlanan Amerikan pazarına özgü bir versiyondu. Yeni bir iç mekan (Diane Allen tarafından) gözden geçirilmiş bir torpido gözü ve bardak tutucular, katlanan bir arka koltuk (XE hariç) ve hava yastıklı hava yastıkları getirdi. Japonya İç Piyasaları Nissan Bluebird U14'ün farklı ön ve arka uçları vardır ve Japon Hükümeti boyut düzenlemelerine uymak için biraz daha dar genişlik boyutlarına sahiptir .

Toplam hacim 108 fit küpte (3.1 m 3 ) aynı kalırken , çoğu daha iyi dağıldığını ve hafif bir oda kabini hissetmesini sağladı. Dezavantajı, pek çok yeni modelin düz stil ve ucuz iç tarafından hayal kırıklığına uğradı; Bazıları ayrıca gaz pedalının şimdi çok hafifçe sallandığını hissetti.

Kırpma çizgileri soyulmuş XE, hacimli satan GXE, sportif SE ve lüks kesimli GLE idi. SE gövde rengi ızgarası, sis farları, arka spoyler, alaşım jantlar ve beyaz yüzlü göstergeler ile ayırt edilebilir. Bu Altima neslinde, tüm GLE'lerin standart deri koltukları vardı.

1999 için üst seviye kaset / CD stereo, yeni bir ön panel aldı, GXE ve SE modelleri değişken aralıklı silecekler kazandı ve GLE'ler standart alaşım jantlar kazandı. Değişikliklerin çoğu 2000 model yılı için geldi. Motor gücü 4 yollu kıvılcımlarla 150 beygir gücünden 160'a çıkarken 0-60 mil saatini 8.7'den 8.4 saniyeye çıkardı. Her iki şanzımandaki dişliler ve son tahrik oranları kısaltılmış, dengeleyici çubuklar kalınlaştırılmış ve direksiyon güçlendirilmiştir. SE ve GLE modelleri ayrıca düşük profilli lastiklere sahip 16 inç jantlara, "ivmelenmeye duyarlı takviye valfi" olan yeni Monroe payandalarına ve daha sportif kullanım için ön gergi kulesi desteğine (hepsi GXE'de isteğe bağlı) yükseltildi. Altima biraz daha uzadı ve daha derin bir ön ızgaraya kavuştu, entegre dönüş sinyalleri ve standart düşük hızlı viraj lambaları, tamamen kırmızı arka farlar ve güverte kapağındaki plastik süslemeli tek parça farlar. İçinde sürücü yükseklik ayarlayıcı olan yeni ön koltuklar, arka koltuk için bardak tutucular (yalnızca otomatik şanzıman modelleri), revize koltuk örtüsü, dijital kilometre sayacına sahip yeni bir gösterge paneli, yeni bir arka cam anteni ve anahtarsız giriş fob'u bagaj açma. Yanhava yastıkları GLE'de yeni standarttı ve GXE ve SE'de mevcut. 2001 yılında, Altima GXE yine bir Sınırlı Üretim paketi kazandı: elektrikli sürücü koltuğu, alarmlı ve paspaslı anahtarsız giriş.

NissanAltima2.jpg
 
Üst