Jaguar F-Pace Genel Bakış


#1
Jaguar F-Pace (kod adı X761) bir olduğu kompakt lüks crossover SUV İngiliz tarafından yapılan otomobil üreticisi Jaguar Land Rover onların altında Jaguar markasının , crossover SUV sınıfındaki Jaguar tarafından inşa edilen ilk modeli. Detroit’teki 2015 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda resmen duyuruldu ve satışların Eylül 2015’te Frankfurt’taki Uluslararası Motor Show Almanya’da açılmasının ardından 2016’da başlaması bekleniyor . F-Pace’ın tasarımına dayanıyor. 2013 Jaguar C-X17 konsept otomobil. 2017 Jaguar F-PACE, New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda 2017 Yılın Dünya Otomobilleri ve Yılın Dünya Otomobil Tasarımı Ödülleri'nin onursal kazananı seçildi.

F-Pace inşa edilmiştir Jaguar Land Rover 'ın Solihull bitki ile birlikte Jaguar XE ve ek 1.300 işçi çalışıyor.

Dış

Ian Callum , F-Pace'in dış tasarımcısıydı. Gövde yapısı yüzde 80 alüminyumdan oluşuyor ve çapraz araba kirişi gibi parçalar için kompozit bagaj kapağından ve magnezyumdan ek ağırlık tasarrufu geliyor. Vücudun yüksek burulma rijitliği, F-TİPİ türevli çift salıncaklı ön süspansiyon ve sofistike Integral Link arka süspansiyonunun daha iyi performans göstermesini sağlar. Standart olarak Torque Vectoring ile birlikte ve mümkün olan en iyi hissi ve yanıtı verecek şekilde ayarlanmış bir Elektrik Güç Destekli Direksiyon sistemi ile birlikte

şasi

F-Pace şasi, Jaguar Land Rover'in XE, ikinci nesil XF, yeni nesil XJ ve konumlandırılmış yeni bir Range Rover için kullanılan iQ-Al (D7a) modüler platformunda inşa edilen üçüncü modeldir. Evoque ve şimdi Velar olarak bilinen Spor arasında . Tasarım , XF ve F Tipi modellere takılan sisteme benzerlik gösteren ön tarafta çift salıncaklı süspansiyona sahipken , arkada , Jaguar tarafından Integral Link olarak adlandırılan tamamen yeni bir alt şase monte çoklu bağlantı süspansiyon sistemi bulunuyor. Bu sistem üretilmek için daha maliyetli bir kombinasyondur, ancak taşıma ve sürüş kalitesi arasında iyi bir denge sağlamak için daha iyi ayarlamaya izin verir.

İç

F-Pace'in iç kısmında, otomobil çalıştırıldığında yükselen döner vites seçicisi de dahil olmak üzere mevcut birkaç Jaguar tasarım ipucu bulunur. Yükseltilmiş InControl Touch Pro sistemi ile donatıldığında merkezi konsol, araç içi eğlence , uydu navigasyonu ve G-Meter ve motor / vites değiştirme gibi çeşitli araç ayarlarına erişim sağlayan 10,2 inç (26,5 cm) dokunmatik ekrana sahiptir / direksiyon / süspansiyon parametreleri. Navigasyon ayrıca 12,3 inç HD sanal cihaz kümesinde 3B olarak tam ekran gösterilebilir. F-Pace, Wifi Hotspot ile akıllı telefon bağlantısına sahiptir ve bazı modeller, sahibinin aracı uzaktan kontrol etmesini, iç mekanı ön ısıtmasını veya bir akıllı telefon uygulaması kullanarak arabanın kilidini açmasını sağlar. F-Pace ayrıca, Jaguar'ın ürün gamında yer alan ve ana tuşların içeride bırakılmasını sağlayan ve böylece olası su hasarını önleyen F-Pace'in kilidini açan su geçirmez bir bilek bandı olan Aktivite Anahtarına sahip ilk araç.
JaguarFpace.jpg
 
Top