Ford Sierra'ya Genel Bakış

#1
Ford Sierra bir olan orta büyüklükteki otomobil veya büyük aile arabası tarafından yaptırılmıştır Ford Avrupa It tarafından tasarlanan 1993'e kadar 1982'den Uwe Bahnsen , Robert Lutz ve Patrick le Quément'e . Geliştirme sırasında kullanılan kod "Proje Toni" idi İsmi , dağlık için kullanılan İspanyolca kelimesinden geliyordu .

Ford Sierra ilk olarak 22 Eylül 1982'de Birmingham NEC'de hazırlandı İngiliz Uluslararası Motor Show'da tanıtıldı. 15 Ekim 1982'de giden satışlarla Ford Cortina'nın yerini aldı . Aerodinamik tarzı zamanın ilerisindeydi ve çok çok muhafazakar alıcı (şirket arabalarında dahil) Ford Cortina'nın yerine geçmeyi sevmedi.

Sierras İrlanda, Arjantin, Venezuela, Güney Afrika ve Yeni Zelanda'da kuruluyor olsa da, burada Almanya, Belçika ve Birleşik Krallık'ta üretildi.

İrlanda'daki Ford Sierra Meclisi , 1932'de Amerika Birleşik Devletleri'nde Ford Motor Company'nin ilk Avrupa araç merkezinde olan Cork City'deki Marina'da bulunandu. 1982’de 10 milyon sterlinlik bir tesise yatırım yaptıktan sonra Sierra’nın KD kiti montajı için yükseltmek için , kısa bir süre sonra, 1984'te iki yıl sonra tesisin kapanması için teslimat için bir araya getirildi. sahipti. Marina'daki eski tesis şimdi ticari bir iş parkı. Fabrika binalarının bir kısmı 1980'lerin sonlarında yıkıldı. Sierra 1983 IDI Yılın Semperit Irlanda Araç icindeİrlanda Ancak , Audi 100'e verilen Avrupa markasını ödülünü kaçırdı .
FordSierra.jpg
 

Son mesajlar

Üst