Araba Seramik Kaplama Nedir.Ne değildir.


Admin

Administrator
Staff member
#1
seramik-kaplama-nedir-faydalari.jpg

Aracınızın satın aldığınız günkü kadar güzel görünmesini istiyorsunuz. Bu yüzden düzenli olarak dikkatlice yıkarsınız ve birkaç ayda bir yeni bir bal mumu katarsınız. Ancak çabalarınıza rağmen, girdap izleri, cipsler ve lekeler aracınızın dış yüzeyine yerleşmeye başlar. Sadece bu da değil, su lekeleri, kir ve kir, iyice yıkadıktan sonraki gün arabanıza yapışmaya başlar.

Ya bu anlatıyı değiştirebilecek bir ürün olsaydı; Çevresel tehlikelerden koruma sağlayacak ve arabanızın tekrar tekrar uygulama gerektirmeden yıkanmasını kolaylaştıracak bir ürün.

Seramik Kaplama (veya Nano Seramik Kaplama) racınıza önemli değer katıyor.

Satın alma kararı vermeden önce tram bilgi sahibi olmakta fayda var. Çevrim-içi Seramik Kaplamalar hakkında bir şey okuduysanız, Bir yandan, üreticiler ve detaycılar Seramik Kaplamalarının performansı hakkında olağanüstü reklamlar ile olmayını vaat ediyor olabilirler. Öte yandan, bazı araba uzmanı yorumcular eleştirileri de var bu konuda.

Seramik Kaplama Nedir?
Bir Seramik Kaplama ( Opti-Coat Pro , C. Quartz ve Ceramic Pro gibi), bir aracın dışına elle uygulanan sıvı bir polimerdir. Kaplama, aracın fabrika boyasına kimyasal olarak bağlanarak bir koruma katmanı oluşturur.

Seramik Kaplama, daha kapsamlı bir savunma sağlayan Boya Koruma Filminin yerini tutmaz. Aksine, birinci sınıf bir mum alternatifidir . ? Seramik Kaplama, bir aracın boyasıyla kalıcı veya yarı kalıcı bir bağ oluşturur, yani yıkanmaz veya bozulmaz ve birkaç ayda bir tekrarlanan uygulama gerektirmez.

Seramik Kaplama Ne Yapar?
Kısacası, Seramik Kaplama, aracınızın dış cephesine ek koruma sağlar ve nispeten minimum bakımla yeni gibi görünmesine yardımcı olur. Kaplama, bu sonucu, aracınızı daha esnek ve temizlemesi daha kolay hale getirdiği için tercih edilir.

UV Hasarından / Oksidasyondan Koruma
Bir araç sık sık güneşe maruz kalırsa, boyası oksitlenmeye başlayarak mat ve solmuş boyaya neden olur. Bir Seramik Kaplama tabakası, bir aracın boyasını güneşin ultraviyole ışınlarından korur böylece oksitlenme miktarını azaltır.

Kimyasal Lekelerden ve Dağlamadan Koruma
Arabanız için bir başka tehlike de, doğal asidik kirleticilerden kimyasal oluşmasıdır. Kimyasal olarak dirençli bir yüzey oluşturarak, Seramik Kaplama bazı kirletici maddelerin aracınızın boyasına yapışmasını önleyici olur. Sonuç, kirletici maddenin zamanında çıkarılması koşuluyla, aracınızın lekelenmeye ve aşınmaya karşı daha dirençli hale geleceği.

Temizlik Kolaylığı
Bir Seramik Kaplamanın en önemli özelliklerinden biri hidrofobik olmasıdır, bu da su itici olduğunu söylemenin süslü bir şeklidir. Bir aracın hidrofobi Seramik Kaplaması olduğunda, yüzeyde su damlayacak ve daha kolay kayacaktır. Bu, çamur ve kirin aracınızın boyasına yapışmasının daha zor olacağı ve arabanızı yıkadığınızda kirletici maddelerin daha az çabayla çıkarılabileceği anlamına gelir.

Gelişmiş Parlaklık
Boyanız'ın parlak bir şekilde patlamasını istiyorsanız, bir Seramik Kaplama eklemek isteyeceksiniz. İyi bir Seramik Kaplama, aracınızın boyasının ve şeffaf kaplamasının yansıtıcı özelliklerini geliştirerek boyanınız'ın derinliğine ve berraklığına katkıda bulunur.

Seramik Kaplama Ne Yapmaz?
Yukarıda listelenen nedenlerden dolayı, Seramik Kaplama, aracınızın dışını korur ve devam eden bakım ihtiyaçlarını azaltır. Bu nedenle Seramik Kaplama yaptırmayı seçerseniz aracınıza değer katmış olursunuz.

Ancak bazı üretici ve detaycıların iddialarına rağmen Seramik Kaplama, arabanız için her türlü sorunu çözecek mucize, süper kür bir ürün değildir. Bu nedenle bir Seramik Kaplamanın ne yapmadığını bilmeniz sizin için önemlidir.

Çizik, Girdap İzi veya Kaya Parçası Tehlikesini Ortadan Kaldırın
Bir Seramik Kaplamanın çizilme direnci genellikle abartılır. Bazı küçük çizikler bir Seramik Kaplama ile (yukarıda açıkladığımız gibi) giderilebilse de, kaplanmış bir araç, kaya yongaları veya park yeri çizikleri riskine tamamen dirençli olmayacaktır. Ayrıca, uygun olmayan araba yıkama teknikleri veya otomatik araba yıkama, aracınızın yüzeyinde yine de girdap izleri oluşturacaktır. Bir Seramik Kaplamanın daha ciddi çizilme veya yonga korumasının (örneğin , Şeffaf Sütyen olarak da bilinen Boya Koruma Filmi gibi) yerine geçmediğini ve arabanızı düzgün bir şekilde yıkama ihtiyacını ortadan kaldırmadığını bilmek önemlidir. girdap izlerini önlemek için.

Su Lekesi Riskini Ortadan Kaldırın
Normal bir su damlası, belirli miktarda kir veya mineral içerir. Aracınızın yüzeyinde su buharlaştığında, mineraller geride bırakılarak görünür noktalar oluşturur. Detaycılar ve tüketiciler, bir Seramik Kaplamanın hidrofobik kalitesinin, kaplanmış yüzeyin su kayması nedeniyle su lekelerini ortadan kaldıracağını varsayabilir. Bir miktar suyun hidrofobik yüzeyden itileceği doğru olsa da, diğer su damlacıkları damlayacak ve araçta kalacak ve su lekelenmesi için fırsat yaratacaktır.


Yıkama İhtiyacını Ortadan Kaldırın
Yol kirli bir yer. Arabanı sürüyorsan, kirlenir mi? evet.Seramik Kaplama ile bile, görünümünü korumak için arabanızı düzenli olarak yıkamanız gerekecektir. Seramik Kaplamanın yararı, temizleme işleminin daha kolay olmasıdır. Dahası, Seramik Kaplamaya sahip olmak artık birkaç ayda bir aracınızı cilalamak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir ve bu da aracınızın dış bakımının önemli bir bölümünü ortadan kaldırır. Bu nedenle, Seramik Kaplama aracınızı bakım gerektirmez hale getirmez, ancak daha az işle daha iyi sonuçlar elde edebileceğiniz anlamına gelir.

#SERAMİK KAPLAMA
 
Top