Tesla Semi modelinde sona yaklaşıldı

2017 yılında tanıtılan ve gecikmeler nedeniyle eleştiri yağmuruna tutulan Tesla Semi, sızıntılara göre yakında seri üretime geçiyor.

2017 yılında elektrikli tır konsepti olan Semi modelini tanıtan Tesla, uzun bir gecikmenin ardından nihayet üretime başlıyor. Tesla Semi, yakında seri üretim bandında yerini alacak.

Diğer modellerinde olduğu gibi Semi’de yaşanan gecikmelerle gündeme gelen Tesla, uzun süredir sessizliğini koruyordu. Dün yayımlanan Electrek raporunda şirketin yeni model için hazırlıkların sonuna geldiği açıklandı.

Tesla Semi, Nevada’da yer alan tesislerin yakınına yapılan fabrikada üretilecek. Yeni tesiste haftada 5 adet Tesla Semi üretileceği Electrek tarafından hazırlanan raporda yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Elon Musk tarafından açıklanan aylık ücretlendirmeli Full Self-Driving abonelik hizmeti hayata geçirildi.

Geçtiğimiz yıl Elon Musk tarafından çalışanlarına atılan bir e-posta sızdırıldı. Musk, gönderdiği e-postada “Tesla Semi’yi seri üretime geçirme zamanı.” ifadelerini kullandı.

PepsiCo ve Walmart gibi büyük firmaların ön sipariş verdiği Tesla Semi modeline Daimler ve Volvo rakip olacak. İddiaya göre eCascadia modeli için 2019 yılında çalışmalara başlayan Daimler, yakın zamanda üretime başlayabilir.

Bir cevap yazın

Contact Us