Tesla ikinci nesil Roadster lansmanını erteledi

Tesla’nın Roadster modeli gecikti. Birkaç ürün teslim tarihinde programın gerisinde kalan elektrikli otomobil üreticisi, yakın zamanda çok beklenen ürünlerinden biri olan Tesla Roadster için bir erteleme daha duyurdu.

Şirket CEO’su Elon Musk’ın tweetine göre, aslında geçen yıl teslim edilmesi planlanan Tesla Roadster, artık yalnızca 2023’te müşterilere sunulacak. Roadster, çeşitli sorunlar nedeniyle ertelenen ve giderek büyüyen Tesla ürünleri listesine katılıyor. Bu sorunlardan bazıları pandemi tarafından ortaya çıkarken, diğerleri otomobil üreticisinin operasyonlarıyla ilgili.

GECİKMELİ İKİNCİ NESİL

Tek bir şarjla 244 mil menzili ve saatte 0-60 mil için 3,7 saniye ile 3,9 saniye arasında hızlanma süresi ile Roadster’ın ilk nesil spor otomobili tasarımı için birçok ödül kazandı ve Tesla’yı daha sonra ana akım medyanın dikkatini çekmesine yardımcı oldu.

Şirketin CEO’su Elon Musk, 2017’de Roadster’ın ikinci neslini duyurdu ve daha da iyi performans istatistikleri vaat etti. Şirketin web sitesindeki sayfasına göre Tesla Roadster, “rekor hızlanma, menzil ve performans ile dünyanın en hızlı arabası.

Lansmanında kamuya açıklanan spesifikasyonlara dayanarak, ikinci nesil Roadster 0’dan 60 mil / saat hıza sadece 1,9 saniyede ve azami hızı 250 mil / saat’e kadar çıkacak. Bu rakamlara ulaşmak için araç roket iticilerle donatılacak. 2017 konsepti ayrıca tek bir şarjla 620 mil menzil vaat etti.

Konseptin ortaya çıkmasından dört yıl sonra ve birden fazla üretim gecikmesinden sonra, Roadster’dan hala bir iz yok. Bu yılın başında Musk, otomobilin üretiminin 2022’de başlayacağını söyledi. Bu haftanın başlarında, bir soruya yanıt olarak, “2022 mega drama değilse” otomobilin yalnızca 2023’te sevkiyata başlayacağını söyledi. 4 Tesla’nın gelecekte patlamaya hazır bir pazara teslim etmek için zaten bir dolu ürün programı olduğundan, bu tarih bile kesin olarak belirlenmeyebilir. Bu arada, aracın gövdesinin bir prototipi Los Angeles’taki Petersen Otomobil Müzesi’nde zaten kurulu.

Bir cevap yazın

Contact Us