Tesla Cybertruck siyah rengiyle göz alıcı

Cybertruck’ın tanıtılmasından kısa bir süre sonra Elon Musk, Twitter’da Tesla’nın tamamen elektrikli kamyonet için mat siyah bir seçenek sunacağını doğruladı. Bugüne kadar nispeten bilinmeyen şey, Tesla’nın böyle bir aracı ya da en azından Cybertruck’ın mat siyah bir modelini yarattığıydı. Ve beklendiği gibi, Tesla Cybertruck siyah rengiyle göz alıcı ve inanılmaz görünüyor.

Mat siyah Cybertruck’ın görüntüsü, eski bir Tesla Aerodinamik Mühendisinin Instagram sayfasından alınmış olmasına rağmen, yakın zamanda r/TeslaMotors alt dizininde paylaşıldı. Arka planda Cybertruck ve ön planda yeni nesil Roadster‘ı gösteren resim basitti. Fotoğraftaki Cybertruck’ın rengi, araca çok otoriter bir görünüm kazandıran kusursuz bir mat siyahtı.

Tesla şimdiye kadar en az iki gümüş Cybertruck prototipi üretti. Bunlardan biri, 2019‘un sonlarında Cybertruck’ın tanıtımı sırasında gösteriler ve test sürüşleri için kullanılan araçtı, diğeri ise kısa süre önce California, Atwater’daki Castle Havalimanı’nda görüldü. Yakın zamanda görülen Cybertruck, yan aynalar , daha büyük bir ön cam gibi görünen ve daha kısa bir kaput ile donatıldığından, ilk işlevsel gümüş prototipten farklı görünüyordu .

Bununla birlikte Tesla, bazı işlevsel olmayan Cybertruck modellerini de sergiledi. Açılış sırasında şirket, Cybertruck’ın mat gri renkte tam ölçekli bir modelini ortaya çıkardı. Model, tamamen işlevsel prototipin fırçalanmış gümüş görünümüyle iyi bir kontrast sağladı ve ayrıca tamamen elektrikli kamyonetin bir sargıyla nasıl görüneceğine dair oldukça adil bir fikir verdi. Bugüne kadar hiçbir mat siyah Cybertruck’ın hareket halinde tespit edilmediği düşünülürse, yakın zamanda paylaşılan görseldeki araç, tam boy bir model de olabilir.

Önümüzdeki aylarda farklı renk seçeneklerine sahip daha fazla Cybertruck’ın ortaya çıkması şaşırtıcı olmayacaktır. Şimdiye kadar Tesla, 2022’nin sonunda Gigafactory Texas’ta ilk Cybertruck üretimine başlayacağını belirtti. Şirket bu tarihe yaklaştıkça, muhtemelen daha fazla Cybertruck halka açık yollarda test edilecek.

“Son zamanlarda sosyal medyada görmüş olabileceğiniz gibi, bir dizi alfa oluşturduk ve şu anda tasarımı daha da olgunlaştırmak için bunları test ediyoruz. Bunlar, arka direksiyon gibi birkaç önemli eklemeye işaret ederken, ürün büyük ölçüde ilk vizyona uygun olsa da, daha küçük veya daha az görünür iyileştirmeler de var. Tesla Araç Mühendisliği Başkan Yardımcısı Lars Moravy, “Şu anda içinde bulunduğumuz beta aşamalarında ürün üzerinde çalışmaya devam edeceğiz ve bunu gelecek yıl piyasaya sürmeye çalışacağız” dedi.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us