Tesla Beta v 9’u piyasaya sürüyor

Elon Musk, Tesla’nın ‘akıllara durgunluk veren’ Full Self-Driving Beta v9 yazılım güncellemesini başlatması için resmi bir tarih verdi.

Tesla Tam Kendi Kendine Sürüş Beta v9
Tesla, erken erişim programı aracılığıyla şu anda birkaç bin müşterisi ve çalışanı ile Tam Kendi Kendine Sürüş (FSD) paketinin “özellikli” sürümünü beta olarak test ediyor.

Henüz otonom sürüş olarak kabul edilmiyor çünkü sürücü hala araçtan sorumlu ve her zaman kontrolü ele almaya hazır olması gerekiyor, ancak Tesla’nın sistemi yeni “şehir” altındaki kavşaklarda ve şehir sokaklarında sürüş de dahil olmak üzere diğer tüm sürüş görevlerini otonom olarak yerine getiriyor. sürüş” özelliği, “Tam Kendi Kendine Sürüş” paketi altında beta sürümünde.

Tesla, insan sürüşünden daha güvenli olduğunu göstermek için yeterli veri toplayana kadar müşteri geri bildirimleriyle sistemi geliştirmeye devam edebileceğini umuyor.

Son birkaç aydır CEO Elon Musk, Tesla’nın artık radar sensörleri yerine tamamen Tesla’nın kendi kamera tabanlı bilgisayar görüş sistemine dayanan FSD yazılımının yeni nesline (v9) geçmesinden bahsediyor.

Tesla, yazılımın ilk sürümünü radar desteği olmadan zaten yayınladı, ancak ilk büyük yinelemeye FSD Beta v9 adı verildi ve Musk bunu “akıllara durgunluk veren” olarak nitelendiriyor.

Güncelleme birkaç kez ertelendi , ancak Mayıs ayında Musk, “Haziran’dan daha geç olmamak üzere” gelmesi gerektiğini söyledi.

Haziran geldi ve gitti, ancak CEO güncellemenin sadece “iki hafta” uzakta olduğunu söyledi.

O iki hafta da geçti, ancak Musk’ın zaman çizelgeleri bu kadar kısaldığında, hala doğru olmasalar bile, genellikle güncellemenin köşede olduğu anlamına geldiğini not ettik.

Bazı Tesla sahipleri, kaçırılan birçok son teslim tarihi nedeniyle onu Twitter’da trollemeye başladı ve CEO , kendi kendine sürüş sorununu çözmenin başlangıçta düşündüğünden daha zor olduğunu bile kabul etti .

Şimdi Musk, Tesla’nın FSD Beta v9’u piyasaya sürmesi için gerçek bir tarih koydu. Dün gece Twitter’da 10 Temmuz Cumartesi günü olacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

Contact Us