Tesla Autopilot’ta dolunayı hatası!

Tesla otomobillerde garip bir hata belirdi. Tesla’nın Autopilot sistemi, dolunayı trafik ışığı sanıyor.

Sürücüsüz (otonom) araçlar gibi teknolojiler, her zaman düzeltilmesi gereken bazı “ilginç” kusurlara sahne olabiliyor. Tesla sahipleri için de bu durum farklı değil. Yeni otonom sürüş sistemi, anormal hata ile  geldi. Sistem, dolunayı sarı trafik ışıklarıyla karıştırmaya devam ediyor.

Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, NASA’dan önemli bir sözleşme daha kapmayı başardı: Şimdi de insanlığı Jüpiter’in Europa uydusuna taşıyacaklar!
Ay alçaldığında, parlak olduğunda ve özellikle sarı renkte olduğunda, Tesla sistemi onu sarı trafik ışıklarıyla karıştırabiliyor ve sanki bir trafik ışığına yaklaşıyormuş gibi tekrar tekrar arabayı yavaşlatmaya çalışıyor. Twitter kullanıcısı Jordan Nelson, Elon Musk’ın kendisine yönelik bir gönderide bu kusura dikkat çekti.

Bu kusurun ideal olduğu kesinlikle söylenemez, ancak Tesla’nın kendi kendine sürüşü ücretsiz bir teknoloji olarak sunmaması gerçeğiyle de önemi artıyor. Bunun yerine, Tesla araçlarının alıcıları, özelliğe erişmek için aylık olarak 99 ila 199 dolar arasında bir abonelik ücreti ödüyorlar.

Ay, yalnızca gökyüzünde alçakta durduğunda veya atmosferdeki partiküller ile tonu değiştirdiğinde etkileyici bir turuncu veya sarı renk tonunda görüldüğünden dolayı bu sorunun muhtemelen sürekli tekrar eden bir sorun olmayacağı tahmin edilebilir.

Bir cevap yazın

Contact Us