Tesla 12 bin aracı geri çağırdı

Otomatik acil frenlemeye neden olan yazılım hatası nedeniyle ABD’deki lider elektrikli araç üretici Tesla 12 bin aracı geri çağırdı.

Dünyanın en popüler elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yeni bir geri çağırma programı başlattı. Bu seferki sorun, yalnızca ABD’de satılan modellerde var.

Tesla, otomatik acil frenlemeye neden olan yazılım hatası nedeniyle ABD’deki 12 bin aracını geri çağırdı.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Tesla’nın 2017’den bu yana sattığı yaklaşık 12 bin aracındaki bir iletişim hatasının, yanlış bir çarpışma uyarısına veya acil durum frenlerinin beklenmedik şekilde etkinleştirilmesine neden olabileceğini söyledi.

Tesla 12 bin aracı geri çağırdı ama neden?

Yapılan açıklamaya göre, otomatik acil fren sistemi sürüş sırasında beklenmedik bir şekilde devreye girerse, arkadan çarpma riskini artırabiliyor. Bu da olası bir kazaya davetiye çıkarıyor.

Ağustos ayında NHTSA, Tesla modellerindeki otopilot sisteminin ambulans ve itfaiye gibi acil durum araçlarını fark edemediği söylemiş ve 765 bin Tesla modeline güvenlik soruşturması açmıştı.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us