Sürpriz yeni kompakt SUV Hyundai Casper yolda

Kompakt bir SUV modeli için çalıştığı açıklanan Hyundai, en son Mayıs ayı içerisinde araç için bazı görseller paylaşmıştı. Bu gölgeli görsellerin ardından aracın, yapısı için yeni bilgiler ortaya çıktı. Üstelik bu kez bir de sürpriz isimlendirme yapılacağı iddia edildi. İddialara göre yeni kompakt SUV modeli Hyundai Casper olarak isimlendirilecek.

Araç hakkında ortaya çıkan bilgiler de bu kadar ile sınırlı değil. Bunun yanında bazı önemli teknik bilgiler de sızmış durumda. İddialı bir SUV beklememiz gerektiğini ortaya koyan gelişmelere ve aracın detaylarına bakalım.

Hyundai Casper Nasıl Özellikler Sunacak?
İlk olarak Hindistan genelinde satışlarının başlamasının düşünüldüğü yeni araç, K1 platformu üzerinden yükselecek. Zaten şu an satışta olan Grand i10 Nios modeli de aynı platformu kullanıyor ve benzer bir yapıda geliyor.

Bu platformla beraber araç için beklenen boyutlar ise 3.5-3.8 metre arasında uzunluğun olması. Açıkçası kompakt dediğimizde de kısa bir araç olacağını anlamıştık.

Kutu gibi bir tasarım benimsemesi ve Hindistan sonrasında Avrupa bölgesinde de satışa açılması beklentisi olan Hyundai Casper, dairesel farlar gibi dikkat çekici yenilikler de sunacak.

Motor konusunda ise beklenti aracın 1.1 litrelik 68 beygirlik bir motorla gelmesi yönünde. Hem otomatik hem de manuel seçeneklerinin olacağı da vurgulanan seride 1.2 litrelik bir de 82 beygirlik ikinci motor seçeneği de olacak deniyor.

AX-1 kompakt modeli üzerinden yükselecek olan araç, ne zaman tanıtılır kesin söyleyemeyiz ama bu yakınlarda gelecek bir sürprize de hazır olmamız lazım. İlk görseller Mayıs ayında paylaşıldı. Aradan aylar geçti ve artık seri tanıtıma hazırdır diye düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

Contact Us