Subaru WRX teaser’larını yayınladı

Subaru’nun ikonlarından biri olan WRX, 2022 yılı itibariyle ikinci nesline geçiş yapmış olacak. Bu önemli olay için heyecanı artırmak isteyen Japon üretici, teaser kampanyasına hız kazandırmış durumda. Teaser’lar aracın tasarımını ele vermiyor olsa da daha önce çekilen casus fotoğraflar sayesinde modelin genel hatları konusunda fikir sahibi olabilmiştik.

Fakat aklımızdaki soru işaretlerinin giderileceği tarih bu yeni teaser ile birlikte paylaşıldı. Subaru, ikinci nesil WRX’i 19 Ağusots’ta New York Otomobil Fuarı’nda tanıtacağını resmen açıkladı. Lansmanın dünya çapında canlı yayın ile gösterileceğini belirtelim. Muhtemelen canlı yayın linkini tanıtımın olacağı gün sitemiz içerisinde bulabileceksiniz. Fakat yayını kaçırsanız bile WRX’in detayları sitemizde bulunuyor olacak.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi teaser çok fazla detay içermiyor. Öte yandan modelin genel anlamda tasarım dilini koruyacağını biliyoruz casus fotoğraflar sayesinde. Şimdilik değişimin nerede yaşanacağını söylemek zor fakat tasarımın modernize edileceğine kesin gözüyle bakıyoruz. Gerisi, Subaru’nun insafına kalmış durumda.

Kaputunun altında da değişimler yaşaması beklenen modelin Ascent, Legacy ve Outback’teki FA24 kod adlı 2.4 litrelik turbolu motoru kullanması bekleniyor. Model bu motor sayesinde 265 bg güç ve 376 Nm tork üretebilecek. Bu sayede yeni nesil WRX, selefinden çok daha yüksek performans sunacak.

Bir cevap yazın

Contact Us