Subaru Solterra ile elektrikli SUV piyasasında rekabet kızışacak

Subaru, web sitesinde 2022 yılında piyasaya süreceği ilk elektrikli araç olan Solterra hakkında bazı ipuçları paylaştı.

Mercedes, Audi ve BMW gibi dünya devlerinden sonra Subaru da elektrikli araç furyasına katıldı. Elektrikli SUV modeli olan Solterra hakkında bilgi paylaşan şirket, tanıtım tarihini de açıkladı.

Elektrikli motorlar, karbon emisyonu ve yakıt tüketimi gibi konularda içten yanmalı motorlara göre büyük avantaja sahip.

Otomobil sektörünün başarılı oyuncularından biri olan Opel’in Temmuz ayında tanıttığı 2022 model Astra’nın fiyatı belli oldu.

SUBARU SOLTERRA 2022 YILINDA PİYASAYA SÜRÜLECEK

Latince “Güneş” (Sol) ve “Dünya” (Terra) kelimelerinin birleşiminde oluşan Solterra, Subaru’nun kalitesini elektrikli modellerde de göstereceğini kanıtlar nitelikte.

Ağırlık dengesi ve dört çeker gibi konularda oldukça tecrübeli olan şirket, kullanıcılara çevreci çözümler üretebilmek için misyonunda değişikliğe gitti.

Uzay mekiğini andıran konsol tasarımıyla dikkat çeken modelde tüm kontroller dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirilecek. Büyük boyutlara sahip bilgi-eğlence sistemine sahip olan Solterra’nın dijital kadranı uçan otomobil konseptlerini andırıyor.

Subaru’nun ilk elektrikli aracı olan Solterra, elektrikli araçlar için özel olarak geliştirilen e-SUBARU Global Platform üzerine inşa edilecek. Toyota ile ortaklaşa geliştirilen platform, Subaru’nun arazi yeteneklerini elektrikli araçlarda da hissettirecek.

Tüm hava ve yol şartlarına uygun olarak tasarlanan araç, standart simetrik dört çeker (SAWD) teknolojisi ile kullanıcılara sunulacak. Subaru tarafından geliştirilen SAWD teknolojisi, dört çeker araçların ağırlık dengelerini en iyi şekilde ayarlayarak sürüş keyfini ve araç kontrolünü üst seviyeye çıkarmayı başarıyor.

Şirketin 2022’de tanıtacağı Subaru Solterra’nın yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Yiğit Ali Demir – shiftdelete.net

Bir cevap yazın

Contact Us