Subaru Solterra için teaser yayınlandı

Yeni Subaru Solterra’nın lansmanı yaklaşıyor. Subaru, ilk %100 elektrikli SUV’sinin yeni bir teaser’ını yayınladı. Uzun zamandır beklediğiniz modelin hareket halinde gösterildiği bir video… Küresel olarak pazarlanma ve bayilere gelme tarihi 2022 için ayarlandı.

Subaru, tamamen elektrikli mobilite alanına adım atmaya hazır. Son zamanlarda büyük Japon otomobil üreticisi, Avrupa’daki ürün tekliflerinin çoğu için elektrifikasyon sürecini gerçekleştirdi. Şimdi, ilk küresel elektrikli otomobilinin lansmanını gerçekleştirmek için ayrıntıları tamamlıyor.

Bir aydan biraz daha kısa bir süre önce şirket, yeni Solterra’nın ön izlemesi olarak çok sayıda görsel yayınladı. Ek olarak bu model için bir web sitesini etkinleştirdi. Bu görüntüler, aracın dış ve iç tasarımını neredeyse tamamen ortaya çıkardı. Ancak, beklemeye devam etmek için marka bir adım daha ileri gitti ve şimdi yeni Solterra’yı hareket halinde görmemizi sağlıyor.

Yaklaşık yarım dakika süren bu videoda, yeni Solterra’nın SUV durumunu iyileştirmek amacıyla her türlü yerden geçtiğini görebiliyoruz. Bütün bunlar, tamamen elektrikli bir araç olmasının yanı sıra teknolojik donanımına da vurgu yapıyor.

Diğerlerinin yanı sıra Volkswagen ID.4 ve Skoda Enyaq iV’ye rakip olacak bu yeni model, yalnızca elektrikli araçlara yönelik bir mimari olan e-Subaru Global platformu tarafından desteklenecek. Bu platformun kullanımı, geliştirme sürecini yürütmek için anahtarlardan biri olmuştur.

Solterra, keskin hatlar ve köşeli şekillerle karakterize edilen ayırt edici bir tasarıma sahip olacak. Buna bir SUV’un özellikleri de eklenmelidir. Ve kabine girme fırsatımız olsaydı, içeride dijital ve bağlantılı bir ortam bulacaktık.

Peki, araç piyasaya ne zaman çıkacak? Subaru’nun gösterdiği tüm bu ön izlemeler göz önüne alındığında, yeni Solterra’nın çıkış tarihinin yaklaştığı açık. Japon firma, ticari lansmanın önümüzdeki 2022 yılında gerçekleşeceğini doğruladı. Yazının başında da belirttiğimiz gibi araç, küresel bir model olacak.

Bir cevap yazın

Contact Us