Subaru, EV Ar-Ge için daha fazla yatırım yapacak

Subaru, Japonya’daki genel merkezinin yanında yeni bir Ar-Ge merkezi inşa etmeyi ve daha çok elektrikli araç geliştirmeye odaklanmayı planlıyor.

Subaru’nun ilk gerçek üretim elektrikli aracı, Toyota bZ4X ile ikiz bir crossover olacak.

Duyurulduğu üzere ilk adım, Tokyo yakınlarındaki Japon genel merkezinde yedi katlı bir teknik merkezin oluşturulması planlanıyor. Şirket, elektrikli araçlara geçişe uyum sağlamaya çalışırken hız ve esnekliği artırmak için daha fazla işçi ve mühendisi aynı çatı altında toplamak amacıyla bu tesisin 2024 yılında açılması bekleniyor.

Subaru, bu yeni Ar-Ge merkezine yaklaşık 272 milyon dolar ayırmayı planlıyor ve 2.800 kişiye istihdam sağlayacak. Şirket ayrıca, amaçlarının aşağıdakileri yapmak olduğunu belirterek, bir Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) için yeni bir yönetim pozisyonu oluşturdu.

Subaru’nun uzun vadeli planı, mevcut on yılın sonuna kadar tüm dünya çapındaki satış hacminin yüzde 40’ını elektrikli araçlarla sağlamak. Otomobil üreticisinin yapacak çok işi var ve yukarıda bahsedilen ve Toyota ile ortaklaşa geliştirilen Solterra dışında, başka bir tam elektrikli araçtan bahsetmedi.

Bir cevap yazın

Contact Us